Powiat Ostrowski: Plac zabaw w Czekanowie

  • 13.08.2020, 09:13
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Plac zabaw w Czekanowie
Przy przedszkolu w Czekanowie powstaje nowoczesny plac zabaw.

Najmłodsi z jego uroków będą mogli korzystać wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Prace idą pełną parą. Plac kosztować będzie 50 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu gminy. Dodatkowo, wykonany zostanie także parking przy budynku. To kolejne 50 tysięcy złotych z gminnego budżetu.
- Plac zabaw dla dzieci będzie jednym z najlepiej wyposażonych tego typu miejsc w Gminie Ostrów Wielkopolski. Na brak atrakcji najmłodsi zapewne nie będą narzekać.  Wśród urządzeń do zabawy znajdą się: zjazd linowy, linarium, metalowy plac zabaw, karuzela, puzzle piankowe, bujak, ważka podwójna, piaskownica, domek  wielofunkcyjny, huśtawki i bocianie gniazdo – wymienia wójt gminy Piotr Kuroszczyk.  
Obecnie kończą się prace związane z budową parkingu. Ten powstaje za budynkiem przedszkola, od strony zachodniej. Miejsca postojowe wysypane będą z tłucznia, co pozwoli na szybkie wchłanianie wody. Wjazd na parking zostanie wyłożony kostką brukową. Istniejący chodnik wokół przedszkola ponownie będzie przełożony kostką brukową.
Przy okazji wakacyjnych prac budowlanych wykonano osuszanie ścian wewnętrznych.  Te prace kosztowały ponad 30 tysięcy złotych. W sumie wakacyjne prace w publicznym przedszkolu kosztować będą ponad 130 tysięcy złotych.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe