Sport: Triathloniści ponownie w Kaliszu

  • 12.08.2020, 07:48
  • Ryszard Binczak
Sport: Triathloniści ponownie w Kaliszu
30 sierpnia, po raz drugi Kalisz będzie gospodarzem wielkiego sportowego wydarzenia - Calisia Triathlon.

Do tej pory chęć udziału w imprezie zgłosiło ponad 500 zawodników. Zmierzą się oni z nurtem Prosny, przejadą malowniczymi trasami odcinek kolarski i pobiegną wzdłuż rzeki.

- Jak pokazała pierwsza edycja, CALISIA Triathlon to wydarzenie na wysokim poziomie. Doskonała organizacja i atrakcyjny program dla zawodników oraz kibiców przyciągnęły liczne grono miłośników sportu. Także w tym roku zapraszamy do Kalisza - miasta o bogatej sportowej historii, w którą doskonale wpisuje się triathlonowa rywalizacja - podkreśla Krystian Kinastowski, prezydent miasta Kalisza. - Warto podkreślić, że pierwsza edycja Calisia Triathlon została zaliczona do dziesiątki najlepszych imprez triathlonowych w kraju.

 

Start i meta rywalizacji oraz przeważająca część atrakcji będą miały miejsce w sąsiedztwie Kaliskiego Parku Wodnego, który jest partnerem imprezy. Zawodnicy pokonają dwa dystanse i trzy formaty. Na pierwszy z nich (28,25 km - 1/8) składają się: 475 m pływania, 22,5 km jazdy na rowerze, 5,275 km biegu. Kolejny (56,5 km - 1/4) wymaga pokonania: 950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze oraz 10,55 km biegu. Ten dystans wystąpi także w formule sztafet, gdzie każdy z uczestników wybiera jedną dyscyplinę.

 

Calisia Triathlon rozpocznie się o godz. 9:00. W związku z pandemią zawody odbędą się bez udziału publiczności. W tym roku nie będzie zorganizowana Strefa Finishera oraz ceremonia rozdania nagród, a także bieg dla najmłodszych. W strefach obowiązywać będzie monitoring temperatury i konieczność dezynfekowania rąk. Zawodnicy będą musieli zakrywać usta i nos w biurze zawodów.

- Pandemia na określony czas zamknęła nie tylko imprezy sportowe, ale także cykl treningowy zawodników – podkreśla Szymon Sobczak, dyrektor Calisia Triathlon. – Triathloniści są głodni ścigania się i rywalizacji. Pamiętajmy jednak, że zagrożenie epidemiologiczne wcale nie minęło. Bierzemy to pod uwagę i w organizacji naszej imprezy zaostrzamy środki bezpieczeństwa, ochrony osobistej i układamy harmonogram imprezy zgodny z wytycznymi służb. Innymi słowy – nasza impreza będzie bezpieczna.

Zostanie przygotowana specjalna strefa dziecka NESTLE, w której przewidziano liczne atrakcje, a także przedszkole CALISIA TRIATHLON dla dzieci zawodników. W strefie Decathlon Kalisz będzie można m.in. przetestować sprzęt sportowy.

Przed częścią pływacką na Prośnie Latające Papcie wykonają ciekawy pokaz akrobacji na Flyboardzie.

- Impreza wpisuje się w Święto Rzeki Prosny. W tym czasie miasto zorganizuje liczne atrakcje – koncerty na rzece, czy wydarzenia sportowe. Serdecznie zapraszamy – dodaje wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

W sztafecie siły połączą także prezydenci Kalisza: wiceprezydent Grzegorz Kulawinek (pływanie), wiceprezydent Mateusz Podsadny (rower) i prezydent Krystian Kinastowski (bieg).

Ceremonia wręczenia nagród dla wszystkich dystansów odbędzie się o godz. 15:30 w strefie mety.

Fot. UM Kalisz

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe