Ostrów: W Urzędzie Miejskim wracają obostrzenia

  • 11.08.2020, 11:35
  • Ryszard Binczak
Ostrów: W Urzędzie Miejskim wracają obostrzenia
W związku z trwającą epidemią i zwiększoną liczbą przypadków zarażeń wirusem COVID-19 w kraju, w okresie od 11 sierpnia 2020 roku do odwołania, Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim wprowadza zmiany w organizacji pracy.

Osobiście w urzędzie mieszkańcy będą mogli załatwić sprawy związane z: rejestracją urodzeń, rejestracją zgonów, rejestracją małżeństw, wydawania odpisów urodzeń, małżeństw i zgonów; zameldowaniem i wymeldowaniem, wydaniem dowodu osobistego, spraw mieszkaniowych; ewidencją działalności gospodarczej.

W tych sprawach interesanci przyjmowani są po uprzedniej telefonicznej rejestracji (rejestracja telefoniczna nie dotyczy zgonów – tu mieszkańcy obsługiwani są na bieżąco), codziennie w godzinach od 8.15 do 16.00 – wejściem oznaczonym lit. B (wejście boczne od strony budynku Starostwa Powiatowego): wypłatą jednorazowego świadczenia z tytułu urodzenia dziecka - „Miejskie Becikowe”; przyjmowaniem deklaracji/korekt o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi; wnioskami o przyznanie ulg w spłacie zobowiązań z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi; decyzjami o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji i decyzjami zezwalającymi na usunięcie drzew lub krzewów; przyjmowaniem wniosków w ramach realizacji programu ,,Czyste powietrze’’; udzieleniem dotacji celowej na dofinansowanie wymiany źródeł ogrzewania węglowego na ekologiczne źródła ciepła w 2020 roku; realizacją programu ,,Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski”; decyzjami o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu lub decyzjami o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego; przyjmowaniem deklaracji/informacji na podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny i podatek od środków transportowych; przyjmowaniem wniosków o udzielenie ulg w spłacie zobowiązań podatkowych; pomocą publiczną.

 

W tych sprawach interesanci przyjmowani są w godzinach od 8.15 do 12.00 po uprzedniej rejestracji telefonicznej, od 12.00 do 16.00 bez rejestracji, według kolejności – wejściem oznaczonym lit. A (wejście główne): przyjmowaniem wniosków i wydawaniem kart w ramach programów: Ostrowska Karta Seniora, Ostrowska Karta Rodziny 3+, Karta Dużej Rodziny; realizacją zadania publicznego w ramach Inicjatywy Lokalnej; realizacją Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Załatwianie pozostałych spraw odbywa się wyłącznie w formie telefonicznej lub elektronicznej.

 

Zmiany w obsłudze mieszkańców:

- wyznaczeni pracownicy urzędu sprawują nadzór nad osobami wchodzącymi do budynku i kierują je do właściwych stanowisk obsługi w zależności od rodzaju załatwianej sprawy,

- interesanci nie mogą wchodzić do innych pomieszczeń, niż wyznaczone do załatwienia sprawy,

- przy każdym stanowisku do bezpośredniej obsługi, poza pracownikiem urzędu, nie może znajdować się więcej niż jedna osoba,

- interesanci oczekują na wejście do budynku urzędu w kolejce na zewnątrz,

- interesanci wchodzą do budynku urzędu w maseczkach na twarzy. Zaleca się używanie rękawic jednorazowych. Interesanci zobowiązani są do dezynfekcji rąk środkami dezynfekującymi znajdującymi się w budynku,

- wyznaczeni pracownicy urzędu badają temperaturę wchodzącym do budynku urzędu przy użyciu zdalnego termometru. Osoby z podwyższoną temperaturą - od 37,0 o C - nie zostaną wpuszczone do budynku.

 

Powyższe zasady obowiązują również osoby chcące załatwić sprawy w oddziale Poczty Polskiej, w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego oraz Banku Ochrony Środowiska - interesanci przyjmowani są pojedynczo według kolejności – wejściem oznaczonym lit. A (wejście główne).

Interesanci oraz pracownicy ostrowskiego Urzędu Miejskiego, po wejściu do budynku, korzystać będą z urządzenia, które skanując stojącą przed nim osobę sprawdza obecność maseczki na twarzy, jej prawidłowe ułożenie oraz kontroluje temperaturę ciała. W przypadku prawidłowego spełnienia warunków, urządzenie zwalnia blokadę i przepuszcza do budynku. Przyrząd wyprodukowała firma Trasko Automatyka, która wypożyczyła go Urzędowi Miejskiemu, gdzie przez najbliższe tygodnie będzie testowany.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe