Powiat Ostrowski: Oddziały przedszkolne na półmetku

  • 10.08.2020, 17:59
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Oddziały przedszkolne na półmetku
Trwają prace związane z adaptacją pomieszczeń budynku Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach na poszerzenie działających tam oddziałów przedszkolnych.

Zamiast typowej o tej porze roku ciszy na korytarzach szkoły przy ulicy Kaliskiej słychać hałas budowy. Wszystko po to, aby z początkiem nowego roku szkolnego móc wystartować z większą liczbą oddziałów przedszkolnych w tej placówce. 
- Modernizacja pomieszczeń pozwoli docelowo zapewnić naszym najmłodszym mieszkańcom aż 150 miejsc – powiedział burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

Przebudową zostały objęte hol wejściowy, korytarz (z przeznaczeniem na szatnie), dwie sale przedszkolne na parterze, kolejne dwie na piętrze, jadalnia, łazienki oraz stara klatka schodowa. Remont jest prowadzony pod okiem konserwatora zabytków. Środki finansowe na realizację zadania w całości pochodzą z gminnego budżetu.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe