Powiat Ostrowski: Wyprawki wręczone

  • 06.08.2020, 13:26
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wyprawki wręczone
Rodzice 62 maluszków odebrali z rąk burmistrza Gminy i Miasta Raszków Jacka Bartczaka i przewodniczącego Rady Gminy i Miasta Raszków Andrzeja Matyby decyzję o przyznanej Raszkowskiej Wyprawce Niemowlaka oraz gratulacje z okazji narodzin nowego mieszkańca gminy.

Już po raz kolejny zostały przyznane środki dla nowo narodzonych mieszkańców Gminy i Miasta Raszków. Od 2016 roku gmina przyznaje świadczenie 550 zł dla każdego dziecka. W przypadku narodzin czwartego dziecka w rodzinie albo bliźniąt, świadczenie wzrasta do 1000 złotych na dziecko.
Uroczystość wręczenia Raszkowskiej Wyprawki Niemowlaka odbyła się w hali widowiskowo-sportowej w Raszkowie. Rodzice wraz ze swoimi pociechami oraz radni Rady Gminy i Miasta Raszków licznie przybyli na spotkanie.
- Dzieci są naszą przyszłością, dlatego inwestycja w ich kształcenie i wychowanie jest priorytetowym zadaniem naszej gminy. Radość, którą niosą narodziny nie da się z niczym porównać. Jest to jednak też duże wyzwanie dla rodziców. Mam nadzieję, że nasza Raszkowska Wyprawka Niemowlaka okaże się pomocna w morzu potrzeb najpilniejszych zakupów – mówił w swoim wystąpieniu burmistrz Jacek Bartczak.
W tej edycji wpłynęło 61 wniosków, z których jeden dotyczył bliźniąt, a dwa dotyczyły narodzonego czwartego (lub kolejnego) dziecka w rodzinie. Następne wnioski na Raszkowską Wyprawkę Niemowlaka można będzie składać od 10 listopada do 10 grudnia 2020 roku

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe