Powiat Ostrowski: Przebudowa Żniwnej i Łanowej

  • 05.08.2020, 14:03
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Przebudowa Żniwnej i Łanowej
Wkrótce rozpocznie się przebudowa ulicy Żniwnej i Łanowej w Łąkocinach.

Umowa z wykonawcą na prace została podpisana wraz z początkiem lipca. Wartość inwestycji to ponad 230 tysięcy złotych. Przebudowa obejmuje prawie pół kilometrowy odcinek drogi. Prace rozpoczną się od strony ulicy Ostrowskiej. Po stronie posesji położony zostanie krawężnik. Cała droga będzie mieć nawierzchnię asfaltową o szerokości 5 metrów. Inwestycja zakończony się na skrzyżowaniu z ulicą Kwiatową. Prace zakończą się do końca października.
- To I etap tej inwestycji. Przebudowa ulicy Łanowej i Żniwnej zapisana jest w Wieloletniej Prognozie Finansowej, stąd kontynuacja tego zadania także w przyszłym roku. Chcemy by ulica Łanowa była na całej długości asfaltowa. W tym roku wykonamy jej fragment, do ulicy Kwiatowej – mówi Antoni Hadryś, zastępca wójta gminy Ostrów Wielkopolski.

Przebudowa ulicy Łanowej i Żniwnej to długo wyczekiwana inwestycja przez mieszkańców. Zapewne po jej zakończeniu poprawi się komfort jazdy. Zniknie także uporczywy kurz, szczególnie latem oraz błoto i kałuże podczas deszczowych dni.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe