Kalisz: Już jutro Kaliskie Targi Pracy. Pracodawcy oferują 259 miejsc!

  • 24.04.2017, 12:38 (aktualizacja 24.04.2017, 13:18)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Już jutro Kaliskie Targi Pracy. Pracodawcy oferują 259 miejsc! MK
Powiatowy Urząd Pracy w Kaliszu organizuje, pod patronatem Prezydenta Miasta - Kaliskie Targi Pracy. W tegorocznej edycji weźmie udział 17 pracodawców.

W dniu 25  kwietnia 2017 r.  w Sali Recepcyjnej Urzędu Miejskiego,  Powiatowy Urząd Pracy w Kaliszu organizuje, pod patronatem Prezydenta Miasta - Kaliskie Targi Pracy.

Przedsięwzięcie to jest sprawdzoną  formą pośrednictwa pracy czyli bezpośredniego  spotkania pracodawców i osób poszukujących pracy - zainteresowanych ich ofertami.

W tegorocznej  - piątej edycji Targów  weźmie udział 17 pracodawców , m.in. z branży handlowej, produkcyjnej, usługowej metalowej, spożywczej, którzy mają do zaoferowania ok. 259 miejsc pracy.

     Oprócz firm, dwie formacje służb mundurowych : 

       -Komenda Miejska Policji,

       - Wojskowa Komenda Uzupełnień,
        informować będą o zasadach naboru kandydatów do tych formacji.

    Podczas trwania Targów odbędą się bezpłatne tematyczne warsztaty:

      - godz. 11:00 -  „Chcę pracować zgodnie z prawem” – doradca zawodowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu O/Zam. w Kaliszu, ul. Serbinowska 1a

     - godz.12:00- „Rozmowa o pracę nie taka straszna” – doradcy zawodowi
                            z Powiatowego Urzędu Pracy w Kaliszu

 

W  Targach Pracy wezmą - udział instytucje współpracujące z Powiatowym Urzędem Pracy w Kaliszu. Wszyscy zainteresowani będą mogli uzyskać różnego rodzaju porady z zakresu ich działania :

  • OHP w Kaliszu - przedstawienie oferty adresowanej dla młodzieży,
  • Fundacja Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości w Kaliszu - porady dla osób bezrobotnych planujących rozpocząć własną działalność gospodarczą,
  • WUP Odział Zamiejscowy w Kaliszu – przedstawienie oferty Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej,
  • ZUS  Inspektorat w Kaliszu -  porady z zakresu ubezpieczeń społecznych,
  • Urząd Skarbowy w Kaliszu, - porady z zakresu przepisów podatkowych,

 

Planowane przedsięwzięcie jest doskonałą okazją do  zapoznania się nie tylko z ofertami firm ale także z ich potrzebami i wymaganiami jako pracodawców, co pozwoli osobom poszukującym pracy na oszacowanie swoich szans jako potencjalnych kandydatów na pracowników, a także określenie ścieżki zawodowej.

 

Patrycja Pera

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe