Powiat Ostrowski: Akcja poboru krwi

  • 01.08.2020, 17:07
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Akcja poboru krwi
W sali domu Rolnika w Westrzy odbyła się druga w tym roku akcja poboru krwi organizowana przez Klub HDK PCK „STRAŻAK” w Sieroszewicach oraz OSP Westrza.

Mimo trwającej pandemii, zgłosiło się 59 krwiodawców, nie tylko  terenu gminy Sieroszewice. Po badaniach lekarskich do poboru krwi zostało zakwalifikowanych 53 krwiodawców. Wśród nich byli prezesi OSP Westrza – Wojciech Andrzejewski i OSP Rososzyca – Szymon Kloński. Nie zabrakło również kobiet, z których 15 oddało krew. Po raz pierwszy ten życiodajny lek oddały 3 osoby. W ten sposób oddano dla potrzeb RCKiK w Kaliszu 23,850 l krwi. Tradycyjnie najwięcej krwiodawców było z OSP Latowice – 17 osób i OSP Westrza – 13 osób. Wśród oddających krew rozlosowano upominki ufundowane przez Urząd Gminy Sieroszewice, RolMet Ewa Karczewska Sieroszewice, Darię Kupajską z Latowic, Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Handlowe ALKO Jaub Bocheński z Ostrowa Wielkopolskiego, ks. Piotra Kuświka z Kalisza i Magdalenę Kupajską z Latowic. LZ

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe