Powiat Ostrowski: Święto sportu w Łąkocinach

  • 28.07.2020, 14:29
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Święto sportu w Łąkocinach
„Walczymy z koronawirusem na sportowo!”. Takie motto przyświecało organizatorom i uczestnikom „Święta Sportu – Łąkociny 2020”.

W ramach tej imprezy odbył się dwunasty piłkarski Memoriał Aleksandra Szuberta, byłego społecznika, radnego gminnego, piłkarza i współzałożyciela LZS „Ogniwo” Łąkociny oraz III Bieg o Puchar Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski. Impreza pierwotnie miała odbyć się w czerwcu, ale z powodu pandemii została przełożona na lipiec. Program memoriału w porównaniu z ubiegłymi edycjami również został okrojony. Organizatorzy zdecydowali się na zaproszenie tylko czterech seniorskich drużyn. III Bieg o Puchar Wójta również miał ograniczoną liczbę startujących. Ostatecznie w biegu wzięło udział dwunastu zawodników.

W uroczystym otwarciu imprezy udział wzięli zastępca Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski Antoni Hadryś, radny gminy Zenon Janas, przewodniczący Gminnego Zrzeszenie LZS w Ostrowie Mieczysław Skiera oraz prezes LKS Ogniwo Łąkociny Dobrosław Kędziora.

W turnieju piłkarskim najlepiej zaprezentowała się ekipa ZĘBCOWA Ostrów Wielkopolski, która nie przegrała meczu i nie straciła bramki. Drugie miejsce zajął LZS Kuczków, trzecie gospodarze OGNIWO Łąkociny, a czwarte HURAGAN Szczury. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Mateusza Bobera z ZĘBCOWA. Do korony króla strzelców turnieju aspirowało trzech piłkarzy, którzy strzelili w zawodach po dwie bramki. Byli to Tobiasz Reimann i Alan Mielcarek (LZS Kuczków) oraz Krzysztof Kowalski (ZĘBCÓW). Aby wyłonić najlepszego strzelca organizatorzy przygotowali dogrywkę. Konkurencja polegała na trafieniu piłką w poprzeczkę z 16 metrów. Już w pierwszej kolejce ta sztuka udała się tylko Tobiaszowi Reimannowi, który tym samym został memoriałowym królem strzelców.

Po czwartym meczu turnieju odbył się bieg na 2,6 km. Była to kontynuacja organizowanego od 2018 roku Biegu o Puchar Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski. W tym roku miała ona charakter symboliczny. W związku z pandemią organizatorzy postanowili rozegrać bieg będący swego rodzaju protestem przeciwko wirusowi. Warunki do biegania nie były najlepsze. Było parno, sucho i gorąco. Uczestnicy jednak dzielnie znieśli te warunki i w komplecie ukończyli wyścig. Wśród pań najlepszą okazała się Agnieszka Gościniak ze Świnkowa, która wyprzedziła Elizę Samol i Klaudię Szubert (obie siostry z Biadek). W rywalizacji panów bezkonkurencyjny okazał się Damian Kowalczyk ze Zdun, który wyprzedził Mateusza Krawczyka i Marka Grześczyka z Ostrowa Wielkopolskiego. JW

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe