Lekkoatletyka: Udany występ w Lesznie

  • 28.07.2020, 13:45
  • Ryszard Binczak
Lekkoatletyka: Udany występ w Lesznie
Z bardzo dobrej strony pokazali się lekkoatleci Stali Ostrów na mitingu w Lesznie. Świetnie w biegu na 400 metrów spisał się Marcin Karolewski oraz jego klubowy kolega Kuba Chmielarz. Natomiast sztafeta 4x100 metrów chłopców w kategorii U18 jest już prawie pewna kwalifikacji do mistrzostw Polski.

W Lesznie z rewelacyjnej strony pokazali się Marcin Karolewski i Kuba Chmielarz, którzy rywalizowali w biegu na 400m. Zwyciężył Marcin z wynikiem 48.83s (obecnie 3 wynik w Polsce w kategorii U20, rekord życiowy poprawiony o ponad dwie sekundy). Drugi był Kuba Chmielarz, również z rekordem życiowym poprawionym o blisko dwie sekundy - 49.40s. Bardzo ważny w kontekście sztafety 4x400m U20 był występ dwóch pozostałych juniorów Stali: Roberta Gawła - 51.05s oraz Piotrka Stempniaka 52.31s. Bardzo dobry występ całej czwórki daje duże nadzieje na wysoką lokatę sztafety 4x400m podczas mistrzostw Polski.

Praktycznie pewni awansu do mistrzostw Polski mogą być Kacper Cegła, Dawid Grząka, Kuba Robotnikowski oraz Kuba Tuczyński w sztafecie 4x100m U18. Uzyskany przez nich w Lesznie czas 43.56s z całą pewnością będzie plasował ich wśród 8 najlepszych sztafet w Polsce w tej kategorii wiekowej. Dobrze pobiegła również druga ostrowska sztafeta w składzie: Kuba Jopek, Piotrek Stojanowski, Cypek Adamcio oraz Kacper Stawicki - czas 44.50s. Zbliżone czasy obu sztafet pokazują jak dużym potencjałem świetnych zawodników dysponuje Stal w tej kategorii wiekowej.

Po raz pierwszy w tym sezonie w sztafecie 4x100m zaprezentowały się zeszłoroczne ,,złotka" Stali w kategorii U16 - Oliwia Klar, Dagmara Adamcio oraz Inga Kanicka. W miejsce przechodzącej do wyższej kategorii wiekowej Ewy Piaszczyńskiej wprowadzona została młodziutka Olga Szlachta. Start sztafety, pomimo problemów z przekazywaniem pałeczki, można uznać za udany. Czas 49.78s dobrze rokuje przed kolejnymi występami.

Bez jednego z liderów (kontuzjowanego Kacpra Zimniaka) musiała sobie radzić sztafeta 4x400m w kategorii U18 chłopców (Damian Drozdowski, Kacper Cegła, Kacper Adamczak, Cypek Adamcio). Tutaj też nie obyło się bez błędów i ostateczny czas 3.31.13 pozostawia niedosyt i niepewność co do awansu sztafety do czołowej ósemki najlepszych w Polsce. Na szczęście chłopacy będą mieli jeszcze przynajmniej jedną okazję do rehabilitacji podczas Mistrzostw Wielkopolski w połowie sierpnia.

Dobrze zaprezentowały się sztafety 4x100m dziewczyn - kategoria U18 w składzie: Paulina Szczepaniak, Ewa Piaszczyńska, Julia Ułasik oraz Marta Żyłka. Ich rezultat 51.57s daje szansę na pierwszą 20-najlepszych w kraju, a co za tym idzie punkty dla klubu.

Świetny debiut w sztafecie 4x100m zaliczyli chłopacy w kategorii U16 (Karol Błaszczak, Bartosz Opielewicz, Michał Jopek oraz Piotr Rak). Czas 46.55s daje dużą nadzieję na miejsce w ścisłej czołówce w kraju podczas wrześniowych mistrzostw Polski.

Z dobrej strony znowu pokazali się młode skoczkinie i młodzi skoczkowie w dal. Olga Szlachta po raz kolejny pokonała granicę pięciu i pół metra - 5.54m, Dagmara Adamcio skoczyła 5.06 a Oliwia Płonka ustanowiła nowy rekord życiowy 4.86m. Swój nowy rekord ustanowił również w Lesznie bardzo utalentowany Szymon Jańczak. Jego wynik 5.85m daje nadzieję na udział, tego zaledwie 14-letniego zawodnika, w mistrzostwach Polski.

Coraz lepiej radzi sobie na skoczni Piotr Stojanowski, który poprawił swój rekord życiowy o prawie 30 cm - 5.71m. Równo i stabilnie na skoczni wzwyż prezentuje się Emilia Twardowska, która ponownie uporała się z wysokością 165cm. Dobrze skoczyła również Marta Żyłka - 155cm

za ksstal la

Fot. ksstal la

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe