Ostrów: „Jedynka” wygrała remont swojej stołówki

  • 28.07.2020, 07:40
  • Ryszard Binczak
Ostrów: „Jedynka” wygrała remont swojej stołówki
W stołówce Szkoły Podstawowej nr 1 ruszyły prace remontowe.

Już od września uczniowie będą mogli zjeść posiłek w jej odnowionym wnętrzu. Co ciekawe, pieniądze na tę inwestycję zdobyte zostały wspólnymi siłami szkoły, uczniów oraz ich rodziców – dzięki ich determinacji ostrowska „jedynka” pozyskała 60 tys. zł na prowadzony właśnie remont.

A wszystko za sprawa konkursu pn. „Stołówka z klasą” którego organizatorem była firma Kaufland, a nagrodą w nim pieniądze do wydania na modernizację szkolnej stołówki. Pierwszym etapem tego projektu było przeprowadzenie wewnątrzszkolnego konkursu plastycznego promującego zdrowe odżywianie. Zwyciężyła w nim praca Julii Drapały z klasy 6d, która została następnie wybrana przez komisję konkursową Kauflandu jako jedna z 30 najlepszych nadesłanych z całej Polski.

Realizacją zadań związanych z konkursem zajęła się w „Jedynce” ucząca historii Beata Raczak – Sobczak wykazują się przy tym ogromnym zaangażowaniem. Podobnie zareagowała cała społeczność szkolna w momencie, gdy w II etapie konkursu prace plastyczne zbierały punkty w głosowaniu internetowym. Promocja w mediach społecznościowych, namawianie do oddania głosu, wsparcie ze strony nauczycieli, uczniów i ich rodziców spowodowały, że to właśnie Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim mogła cieszyć się z wygranej w konkursie i oczywiście z pokaźnej nagrody – 60 tysięcy złotych dofinansowania na remont stołówki.

 

Ekipa remontowa rozpoczęła właśnie prace. Na ścianach znajdą się płyty kartonowo - gipsowe, zostanie podwieszony sufit – a w nim zamontowane nowe oświetlenie. Przyjazne kolory, jasne światło, a także nowe wyposażenie spowodują, że uczniowie już od września spożywać będą posiłki w przyjemnym, odnowionym wnętrzu swojej szkolnej stołówki.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe