Powiat Ostrowski: Ginekologia najnowsza w regionie

  • 27.07.2020, 12:52 (aktualizacja 28.07.2020, 07:01)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Ginekologia najnowsza w regionie
Nowy oddział ginekologiczny został oddany do użytku w ostrowskim szpitalu. Kierownictwo medyczne jak i Dyrekcja placówki zgodnie przyznają, że to jedna z najnowocześniejszych placówek tego typu w Wielkopolsce. Modernizacja została sfinansowana ze środków Powiatu Ostrowskiego.

27 lipca 2020 roku odbyło się symboliczne przekazanie spotkanie odbyło się na parkingu przed wejściem do szpitala i zostało maksymalnie ogranicz one pod względem biorących w nim udział osób. Remont kosztował ok. 3 mln zł, a środki pochodziły z kasy powiatu.

To kolejny powód do dumy, bo jest to chyba trzynasta duża inwestycja, zrealizowana w szpitalu. Przez dekadę zainwestowaliśmy tutaj około 100 mln złotych w różne miejsca. Tym razem jest to oddział, na którym rozgrywają się różne dramaty. Jedne pacjentki oczekują dziecka inne je tracą. Warunki, w których przyszło im czekać były delikatnie mówić nie były najlepsze. Stąd decyzja o remoncie – powiedział Paweł Rajski starosta ostrowski.

Środki na ten cel przekazał Rada Powiatu Ostrowskiego.

Remont był inicjatywą starosty, ale wsparła go jednogłośnie cała nasza Rada. Zresztą my w ten sposób wspieramy każdą dobrą inwestycję realizowaną w naszym powiecie – powiedział Piotr Walkowski przewodniczący Rady Powiatu.

Symboliczne klucze do oddziału otrzymali Dariusz Bierła dyrektor szpitala, Tomasz Gostomczyk kierownik oddziału oraz Renata Kaczorowska zastępca oddziałowej, pod nieobecność Anity Świątek.

To kolejna inwestycja powstała dzięki dobrej współpracy starostwa i szpitala. To oddział zasadzie zbudowany od nowa. Efektem są warunki, których nie ma w wielkopolskich szpitalach - przekonywał Dariusz Bierła.

Wtórował mu kierownik ginekologii przekonując, że ginekologia wraz położnictwem i neonatologią świetnie się uzupełniają i decydują o tym, że ,,łańcuch’’ opieki nad matką i dzieckiem jest teraz najlepszy w województwie.

- Mamy rozwiązania, jakimi inni nie mogą się pochwalić. M.in. salę intensywnego nadzoru pooperacyjnego z prawdziwego zdarzenia, nowoczesny system nadzoru nad pacjentką jeśli chodzi o monitorowanie ciąż zagrożonych, pokoje wyposażone w węzły sanitarne oraz klimatyzację’’ – wyliczał Tomasz. Gostomczyk.

Wszyscy podkreślali, że inwestycję udało się zrealizować w takim krótkim czasie mimo zagrożeń koronawirusowych.

Rocznie na ginekologię trafia ok. 4,5 tys. pacjentek, u których wykonywanych jest 1,5 tys. operacji oraz tyle samo drobnych zabiegów ginekologicznych związanych z poronieniami, krwawieniami oraz rozpoznaniami onkologicznymi. Coraz częściej trafiają tutaj pacjentki także z innych województw.

Specjalne podziękowania od starosty otrzymała Renata Kaczorowska od wielu lat związana z ostrowską ginekologią, osoba szczególnie zaangażowana w powstanie i wyposażenie nowego oddziału.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe