Powiat Kaliski: Wizyta gości z Sardynii

  • 24.04.2017, 12:25
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Wizyta gości z Sardynii
W Opatówku przebywali goście z włoskiej wyspy Sardynia - Valeria Mameli - nauczycielka języka angielskiego, Rosanna Murgia - nauczycielka języka włoskiego i historii oraz dwie uczennice: Angela Rosas i Mayra Espis.
Ich wizyta związana była z projektem pn ''Most kulturowy z Cagliari do Opatówka'' realizowanym w Szkole Podstawowej w Opatówku oraz prowadzonym przez Artura Szkudlarka. Głównym celem projektu było rozbudzanie świadomości różnic kulturowych krajów europejskich poprzez zapoznanie się z tradycjami, zwyczajami Polski i Włoch. Nieocenioną korzyścią dla uczniów biorących udział w projekcie była również możliwość porozumiewania się w języku angielskim. Podczas wizyty w Opatówku goście z Sardynii odwiedzili Szkołę Podstawową im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku, w trakcie wizyty goście spotkali się z dyrektorem. Zapoznali się z zasadami funkcjonowania polskiej placówki oświatowej. Odbyli również wycieczkę do Warszawy, podczas której zwiedzili Stare Miasto, Łazienki Królewskie, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Pałac Kultury i Nauki. Włoscy goście odwiedzili także Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, Pokazową Zagrodę Zwierząt w Gołuchowie, Pałac Myśliwski Książąt Radziwiłłów w Antoninie, Gminną Bibliotekę Publiczną im. Braci Gillerów w Opatówku oraz Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. W przeddzień powrotu do Włoch goście wraz z uczennicami Szkoły Podstawowej w Opatówku biorącymi udział w projekcie, wzięli udział w spotkaniu z burmistrzem gminy Opatówek Sebastianem Wardęckim. Burmistrz serdecznie podziękował gościom za zaangażowanie w projekcie międzynarodowym oraz promocję gminy Opatówek.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe