Powiat Ostrowski: Akcja oddawania krwi w Raszkowie

  • 23.07.2020, 12:17
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Akcja oddawania krwi w Raszkowie
Na parking przed raszkowski ratusz przybyli honorowi dawcy krwi, aby wesprzeć zorganizowaną pierwszą w tym roku akcję krwiodawczą.

 Zarejestrowano 96  uczestników, z czego honorowo oddać krew udało się  66 osobom. Łącznie zebrano 29,7 litrów krwi – bezcennego daru, którego nie można w żaden sposób wyprodukować.
Sukces przedsięwzięcia gwarantuje zaangażowanie stałych dawców wspierających zbiórki krwi, którzy pojawiają się cyklicznie na każdej zorganizowanej w Raszkowie akcji.  
- Pamiętajmy, że w każdej chwili może jej  potrzebować ktoś z naszego otoczenia lub my sami – powiedział prezes raszkowskiego klubu Edmund Banachowicz.
Honorowym dawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, nie posiadająca dodatkowych przeciwwskazań. Cały proces oddania krwi od wypełnienia formularza przez badanie pielęgniarskie i wywiad przeprowadzony przez lekarza trwa około 20 minut, przy czym jest całkowicie bezpieczny.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe