Kolarstwo: Mistrzostwa Polski w Raszkowie

  • 20.07.2020, 18:12
  • Ryszard Binczak
Kolarstwo: Mistrzostwa Polski w Raszkowie
W Raszkowie odbyły się po raz kolejny Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego oraz jazda indywidualna na czas. Organizatorem imprezy był Wielkopolski Związek Kolarski, Gmina i Miasto Raszków oraz Ministerstwo Sportu.

Podczas dwudniowych zmagań wystartowało prawie 400 zawodników w pierwszym dniu i 407 zawodników z 64 klubów w drugim dniu. Konkurencje odbywały się w kategoriach wiekowych, osobno dla uczniów i uczennic klas IV, V, VI, VII i VIII. Jazda indywidualna na czas rozgrywana była na trasie Przybysławice – Rąbczyn, gdzie przez kilka godzin kolejno zmagali się zawodnicy na dystansach odpowiednich dla ich grup wiekowych: 3 lub 5 km.

Tradycyjnie zmagania kolarzy w Szosowych Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich w jeździe na czas zakończył wyścig ze startu wspólnego. Uroczystego otwarcia na raszkowskim rynku dokonał Lucjusz Wasielewski, prezes Wielkopolskiego Związku Kolarskiego. Gości powitał burmistrz Raszkowa Jacek Bartczak, po czym odbyła się dekoracja zwycięzców. Na zawody przybyli również: Maciej Pliszka z Ministerstwa Sportu, Grzegorz Botwina z Instytutu Sportu oraz wójt Gminy Godziesze Wielkie - Józef Podłużny.

Około godziny 10–tej zawodnicy wyruszyli na trasę, która podobnie jak w ubiegłym roku biegła z Raszkowa przez Skrzebowę, Głogowę, kończąc pętlę na raszkowskim rynku. Jedno okrążenie to dystans 8.100 m. Tak jak w poprzedniej konkurencji dystans dopasowany był odpowiednio dla dziewczyn i chłopców w poszczególnych grupach wiekowych: klas IV – VIII, od jednego do pięciu okrążeń.

Mistrzostwa były okazją do gratulacji, które burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak przekazał na ręce Henryka Gałęskiego, który w tym roku obchodzi 50-lecia pracy jako sędzia wyścigów kolarskich. Burmistrz podziękował działaczowi, który przyczynił się do krzewienia kolarstwa na ziemi raszkowskiej. Podkreślił jego bezgraniczne zamiłowanie do sportu, którym wypełnia całe swoje życie.

Wyniki w poszczególnych kategoriach dostępne na stronie: www.wzkol.pl

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe