Kolarstwo: Pierwsze starty za granicą. Kolarze KTK rywalizowali w Brnie

  • 18.07.2020, 13:38
  • Ryszard Binczak
Kolarstwo: Pierwsze starty za granicą. Kolarze KTK rywalizowali w Brnie
Pierwsze w tym sezonie zagraniczne ściganie mają za sobą zawodnicy Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. W ubiegłym tygodniu przez trzy dni rywalizowali w na torze w czeskim Brnie. Wysoko plasowali się Piotr Maślak i Wiktor Gałdyn.

Rozgrywane na welodromie w Brnie zawody "500+1 kolo: Velká cena Zemako" odbyły się już po raz 53. W trwających trzy dni zmaganiach brali udział kolarze z Czech, Niemiec, Węgier, Słowacji, Słowenii i Polski. Rywalizacja odbywała się w kilku kategoriach, a .zwycięzców wyłoniono po przejechaniu pięciu etapów.

Z bardzo dobrej strony pokazali się w zawodach reprezentanci KTK Kalisz. W gronie juniorów, w stawce blisko 40 startujących, wysokie piąte miejsce zajął Piotr Maślak. Po pięciu etapach uzbierał w sumie 129 punktów, do samego końca zachowując szanse na podium. Z kolei na 21. pozycji, z dorobkiem 31 punktów, sklasyfikowany został Miłosz Potasznik.

Udany występ zanotował również Wiktor Gałdyn. W kategorii młodzików podopieczny Jakuba Dąbrowskiego zgromadzi 140 pkt i zajął ostatecznie piąte miejsce. Jego klubowy kolega Marceli Pera uzbierał 30 punktów i zajął 14. miejsce. Bez punktów zakończyli zawody Michał Grabowski i Adam Smaga.

W zawodach wystartowali również juniorzy młodsi Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego - Damian Pisula, Piotr Kij, Jakub Markulak i Jakub Lichosyt, a także w najliczniej obsadzonej elicie Konrad Trzęsowski.

Dobrą dyspozycję potwierdziła w Czechach Natalia Nawrocka. Dzięki dwunastu zdobytym oczkom, w silnie obsadzonych zmaganiach juniorek, uplasowała się na 10. pozycji. Do rywalizacji z zagranicznymi rywalkami stanęły też Agata Lichosyt i Julia Krążyńska oraz Roksana Pasternak, która tym razem dostąpiła zaszczytu ścigając się jako reprezentantka Polski.

Narodowa kadra zaprezentowała się w czeskim Brnie dość licznie. Sporą grupę stanowili zwłaszcza, prowadzeni przez Jacka Kasprzaka, średniodystansowcy, którzy zdominowali rywalizację elity. W gronie kobiet wygrała Daria Pikulik przed Karoliną Karasiewicz, a wśród mężczyzn triumfował Filip Prokopyszyn. Tuż za podium uplasował się Daniel Staniszewski. Z kolei w kategorii juniorek zwyciężyła Nikola Wielowska.

www.kalisz.pl, fot. KTK Kalisz

.

Zawody "500+1 kolo: Velká cena Zemako" - najciekawsze wyniki zawodników KTK Kalisz

 

Juniorzy

5. miejsce – Piotr Maślak

Juniorki

10. miejsce – Natalia Nawrocka

Młodzicy

5. miejsce – Wiktor Gałdyn

14. miejsce – Marceli Pera

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe