Powiat Ostrowski: #SuperKoderzy ze Szczur

  • 16.07.2020, 08:57
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: #SuperKoderzy ze Szczur
Pomimo pandemii COVID-19 uczniom ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Lipskiego w Szczurach z sukcesem udało się ukończyć ogólnopolski program edukacyjny #SuperKoderzy.

#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do uczniów szkół podstawowych w wieku 9-14 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii. Szkoły uczestniczące w #SuperKoderach mają do wyboru jedną z dwunastu ścieżek tematycznych.
Do szkolnej drużyny w Szczurach należeli uczniowie z klasy VIII, którzy realizowali ścieżkę Robo-matematycy. Tematyka Robo-matematyków to połączenie programowania, robotyki i matematyki. Rozwijała też kreatywność, umiejętność logicznego myślenia oraz pracy w zespole. Koordynatorem programu była nauczycielka informatyki i matematyki Magdalena Matuszewska.
Po zakończeniu rocznego udziału w programie ( rok szkolny 2019/2020) szkoła otrzymała grant na zakup sprzętu komputerowego i pomocy dydaktycznych niezbędnych do prowadzenia zajęć w ramach wybranej ścieżki edukacyjnej.
- Fundusze z grantu przeznaczyliśmy na zakup 3 robotów edukacyjnych mBot do nauki programowania oraz urządzenie wielofunkcyjne - mówi Magdalena Matuszewska. 
 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe