Sport: Calisia triathlon

  • 14.07.2020, 11:55
  • Ryszard Binczak
Sport: Calisia triathlon
30 sierpnia 2020 roku po raz drugi kilkuset entuzjastów tego sportu zmierzy się z nurtem Prosny, przejedzie przez Kalisz odcinek kolarski i pobiegnie wzdłuż rzeki. Impreza odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego według ścisłych wytycznych odpowiednich służb.

Pierwsza edycja triathlonu odbyła się na dystansach 1/4 (indywidualnie i w sztafecie) i 1/8 ironman. Wystartowało blisko 600 osób. Organizatorzy deklarują rozegranie rywalizacji na tych samych dystansach i trasach. Jest to wyjątkowy sezon, także ze względu na fakt, że duża liczba imprez triathlonowych została przeniesiona na przyszły rok.

-Pandemia na określony czas zamknęła nie tylko imprezy sportowe, ale także cykl treningowy zawodników – podkreśla Szymon Sobczak, przedstawiciel organizatora. – Triathloniści są głodni ścigania się i rywalizacji. Pamiętajmy jednak, że zagrożenie epidemiologiczne wcale nie minęło. Bierzemy to pod uwagę i w organizacji naszej imprezy zaostrzamy środki bezpieczeństwa, ochrony osobistej i układamy harmonogram imprezy zgodny z wytycznymi służb odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo sanitarne. Innymi słowy – nasza impreza będzie bezpieczna – dodaje Sobczak.

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i na zakończenie wakacji (30.08) triathloniści opanują teren Aquaparku Kalisz oraz Stadionu Miejskiego przy Wale Matejki. Etap pływacki w Prośnie, zaś biegowy wzdłuż jej brzegów. Etap kolarski odbędzie się, tak jak w zeszłym roku - w kierunku miejscowości Turek. Organizatorzy będą dążyli do minimalizacji utrudnień dla mieszkańców.

- Jak pokazała pierwsza edycja, CALISIA Triathlon to wydarzenie na wysokim poziomie. Doskonała organizacja i atrakcyjny program dla zawodników oraz kibiców przyciągnęły liczne grono miłośników sportu. Także w tym roku zapraszamy do Kalisza - miasta o bogatej sportowej historii, w którą doskonale wpisuje się triathlonowa rywalizacja - podkreśla Krystian Kinastowski, prezydent miasta Kalisza.

II edycja CALISIA Triathlon to kolejna porcja atrakcji od pokazu flyboard, aż po rozbudowaną strefę expo – wszystko z zasadami dystansu społecznego. Calisia Triathlon w kolejnej odsłonie z całą pewnością zapisze się na triathlonowej mapie Polski. W myśl hasła miasta Kalisza, każda zawodniczka i każdy zawodnik będą mogli „Dopisać swoją historię w triathlonie”.

Zapisy na główną rywalizację są aktywne na stronie: www.triathlonkalisz.pl.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe