Powiat Ostrowski: Prace nabierają tempa

  • 14.07.2020, 10:44
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Prace nabierają tempa
Roboty budowlane trwają zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Główna sala z każdym dniem nabiera coraz bardziej nowoczesnego wyglądu. Gotowe są już chłodnie, trwają prace wykończeniowe w dobudowanej części.

Kolorów nabiera także elewacja. Dotąd szary budynek po zakończeniu inwestycji zyska jasne, brązowe barwy. Przed budynkiem gotowy jest już także podjazd dla osób niepełnosprawnych, którego dotąd nie było. Zmieni się także wejście na sale. Będzie przestronne i jasne.
Na rozbudowie zyska także tamtejsza OSP. W ramach prac wymieniona została brama wjazdowa do remizy. 
- Po zakończeniu inwestycji sala wiejska zmieni się diametralnie. Będzie większa, bardziej jasna ale przede wszystkim nowoczesna. Do budynku, od strony wschodniej została dobudowana część sanitarna, kuchenna, magazynowa, toalety oraz kotłownia - mówi wójt gminy Piotr Kuroszczyk. 
Umowa na prace została podpisana pod koniec grudnia. W drodze przetargu wygrała ostrowska firma Dachimex. Inwestycja kosztować będzie milion złotych. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu gminy. Rozbudowa sali wiejskiej w Sadowiu ma zakończyć się w październiku tego roku.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe