Żużel: Klindt wicemistrzem

• 14.07.2020, 08:06
Świetny występ zanotował Nicolai Klindt w Bydgoszczy podczas Indywidualnych Mistrzostw 1. Ligi Żużlowej. Duńczyk występujący w barwach Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski zajął drugie miejsce.

Nicolai Klindt zawody w Bydgoszczy rozpoczął spokojnie, od dwóch trzecich miejsc. Później jednak idealnie spasował się do nawierzchni i wręcz fruwał po bydgoskim torze, odnosząc trzy pewne zwycięstwa. Z dorobkiem 11 punktów zajął trzecie miejsce w serii zasadniczej i awansował do wyścigu barażowego. W nim przez moment prowadził, ale wyprzedził go szybki, David Bellego. Klindt z drugiego miejsca awansował do finału. W decydującym wyścigu Klindt wystrzelił najlepiej spod taśmy, ale na wyjściu z pierwszego wirażu wyprzedził go Peter Ljung. Szwed bronił tytułu wywalczonego przed rokiem w Gnieźnie i po raz drugi z rzędu okazał się najlepszym żużlowcem 1. Ligi, tym razem triumfując w Bydgoszczy. Na najniższym stopniu podium stanął David Bellego, który na kresce okazał się minimalnie lepszy od Chrisa Holdera.
Pozostali reprezentanci Arged Malesa TŻ Ostrovia nie odegrali większej roli w Indywidualnych Mistrzostwach 1. Ligi Żużlowej. Tomasz Gapiński jeździł w Bydgoszczy w miarę równo, ale nie wygrał ani jednego wyścigu. Uzbierał w sumie 8 punktów, co dało mu ósme miejsce w bardzo mocnej stawce. Czternaste miejsce z dorobkiem 3 punktów zajął Rafał Okoniewski, a na szesnastej pozycji sklasyfikowany został Grzegorz Walasek.
za: tż Ostrovia