Powiat Ostrowski: Bezpieczny i zdrowy senior

  • 11.07.2020, 06:16
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Bezpieczny i zdrowy senior
W ramach projektu „Bezpieczny i zdrowy Senior w Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej” odbyły się dwudniowe warsztaty. W warsztatach uczestniczyła 10 osobowa grupa seniorów z Dziennego Domu Senior + w Odolanowie.

Celem głównym projektu było podniesienie świadomości wśród seniorów w zakresie kompleksowego bezpieczeństwa i zdrowia wraz z działaniami wspierającymi oraz edukacją osób starszych. Podstawowym celem szczegółowym działań było nabycie przez uczestników wiedzy i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa i zdrowia, a w szczególności:  podniesienie stopnia wiedzy i kompetencji Seniorów w zakresie bezpieczeństwa konsumenckiego i przestępstw kryminalnych; zwiększenie poziomu wiedzy i świadomości w zakresie bezpieczeństwa z tytułu zdarzeń losowych wśród seniorów; zwiększenie poziomu wiedzy i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa w domu i na ulicy wśród osób starszych; prowadzenie aktywnego i zdrowia stylu życia, aktywnego starzenia się poprzez propagowanie idei i działań mających na celu przygotowanie do starości i jak najdłuższe zachowanie samodzielności; zwiększenie poziomu wiedzy w zakresie I pomocy przedmedycznej, aktywności ruchowej poprzez utrzymanie poziomu sprawności i wydolności organizmu, zapobieganie chorobom cywilizacyjnym (otyłości).
Dwudniowe warsztaty składały się z 4 komponentów, a mianowicie: bezpieczeństwa konsumenckiego; bezpieczeństwa z tytułu zdarzeń losowych; bezpieczeństwa w domu i na ulicy; aktywnego i zdrowego trybu życia seniora.
Seniorzy biorący udział w warsztatach otrzymali „Pudełko życia”. "Pudełko życia", podobnie jak akcja "Koperty życia" ma na celu chronić ludzkie życie poprzez znaczne ułatwienie interwencji służb medycznych w przypadku osób starszych lub samotnie mieszkających, a zmagających się z przewlekłymi chorobami mogącymi stanowić zagrożenie dla życia tych osób. W przypadku utraty świadomości informacje zawarte w "Pudełku życia" stanowią niezbędne źródło wiedzy o przyczynach potencjalnego zasłabnięcia.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe