Powiat Ostrowski: Uniwersytet Wrocławski w Odolanowie!

  • 11.07.2020, 05:02
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Uniwersytet Wrocławski w Odolanowie!
Na ręce władz Odolanowa został przekazany dokument powołujący w Odolanowie Centrum Badań nad Lokalną Wymianą Międzykulturową Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zabiegi podjęte prawie 4 lata temu przez burmistrza Mariana Janickiego i wiceburmistrza Odolanowa Jana Prokopa, zostały ostatecznie zakończone sukcesem. Po opinii 10 Rad Wydziałów i uchwale Senatu UWr JM Rektor podpisał zarządzenie powołujące w Odolanowie jednostkę ogólnouczelnianą.
Osobą odpowiedzialną za to akademicko – samorządowe przedsięwzięcie był ze strony uniwersyteckiej dr Krzysztof Morta, Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy z Samorządem Terytorialnym Południowej Wielkopolski, który bezpośrednio po otrzymaniu stosownych dokumentów od prof. Adama Jezierskiego, Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego przywiózł je do Odolanowa.
Tym samym jak w rozmowie podkreślił wiceburmistrz Jan Prokop: Finis coronavit opus. Zabiegi trwały tak długo, gdyż ranga jednostki jest też bardzo wysoka - powstała ona jako placówka ogólnouniwersytecka. Wymagało to o wiele więcej starań, trudu i formalności. Czas ten jednak ostatecznie opłacił się, gdyż Odolanów ma ważną jednostkę prestiżowej, jednej z 10 flagowych uczelni Polski.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe