Ostrów: Szansa na ekrany akustyczne dla Pruślina

  • 10.07.2020, 18:15 (aktualizacja 14.07.2020, 10:46)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Szansa na ekrany akustyczne dla Pruślina
Marszałek Województwa Wielkopolskiego wydał obwieszczenie dotyczące wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie nałożenia na Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu obowiązku ograniczenia negatywnego oddziaływania na środowisko i jego zagrożenia, na nieruchomości położone wzdłuż drogi ekspresowej S11 (obwodnica Ostrowa). Miasto wspierało mieszkańców Pruślina prowadząc interwencje w sprawie hałasu generowanego przez ruch na obwodnicy.

To szansa na szczęśliwy finał batalii o montaż ekranów akustycznych w pobliżu przebiegającego przez osiedle Pruślin odcinka obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. Sprawa ciągnie się od wielu miesięcy, a nawet lat. Mieszkańcy osiedla nie ukrywają, że przez natężony ruch aut ciężarowych jest po prostu za głośno. Teraz, do 21 lipca, mogą składać uwagi i wnioski do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu dotyczące uciążliwego hałasu przy drodze ekspresowej S11.
- Jako miejski samorząd konsekwentnie, niemal od 3 lat, wspieramy Radę Osiedla „Pruślin” i naszych mieszkańców podejmując liczne interwencje we właściwych instytucjach. Obwieszczenie to konkretny odzew i działanie na rzecz poprawy obecnej sytuacji. Teraz jest czas na składanie uwag i wniosków. Wszystkie pisma w tej sprawie, które trafiły do ostrowskiego urzędu od mieszkańców, były na bieżąco, z pismem przewodnim Prezydenta Miasta, przekazywane do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu, Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu oraz Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Niemniej warto, by ostrowianie je jeszcze raz skierowali do Urzędu Marszałkowskiego – przekonuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim od dawna wspiera mieszkańców osiedla nr 2 w walce z uciążliwym hałasem. Jednym z takich działań było zorganizowanie w ubiegłym roku spotkania mieszkańców Pruślina z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
- Rozwiązanie sprawy leży w kompetencji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która jest zarządcą drogi krajowej i to na niej spoczywa obowiązek ograniczenia negatywnego oddziaływania na środowisko, a nie na lokalnym samorządzie. Mimo to, od samego początku, wspieramy i nadal będziemy wspierać mieszkańców Ostrowa w kolejnych etapach starań o wyeliminowanie uciążliwego dla nich problemu. Teraz jednak przyszedł czas na działanie mieszkańców: składanie uwag i wniosków – podkreśla Eliza Dembna, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego.
Mieszkańcy mogą wnosić uwagi i wnioski do 21 lipca 2020 roku. Należy je składać w siedzibie Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu (sekretariat – X piętro, pokój nr 1048) lub przesłać pocztą na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Departament Środowiska – al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań. Uwagi i wnioski mogą być wnoszone w formie pisemnej, ustnie do protokołu oraz za pomocą środków komunikacji elektronicznej na adres: [email protected]

Pełna treść obwieszczenia jest dostępna pod adresem: https://bip.umww.pl/292---k_86---obwieszczenie-o-wszczeciu-postepowania-administracyjnego-w-1-107081408

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe