Powiat Ostrowski: Promesy dla samorządów

  • 09.07.2020, 17:50
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Promesy dla samorządów
Samorządowcy z terenu powiatu ostrowskiego otrzymali rządowe promesy z przeznaczeniem na inwestycje.

Promesy sygnowane podpisem Prezesa Rady Ministrów trafiły do rąk wszystkich samorządów z terenu Powiatu Ostrowskiego. Wręczając je poseł Tomasz Ławniczak informował, że środki te nie mogą być wykorzystane na bieżące utrzymanie.
- Jest to pomoc dla samorządów, żeby nie doszło do załamania inwestycji samorządowych z powodu epidemii koronawirusa i zmniejszenia dochodów własnych samorządów. Te pieniądze będą na kontach samorządów, jeśli wszystko od strony legislacyjnej przebiegnie optymalnie, na początku września – przekonywał . 
Z tej puli kwotę ok. 4 mln zł ma także trafić do budżetu Powiatu Ostrowskiego.
- Te przekazane dziś promesy traktuję jak częściowy zwrot podatków do naszych podatników. I zapewniam, że jeśli tylko wpłyną zostaną dobrze zagospodarowane. Dla naszego powiatu będzie to rekompensata utraconych znacznych dochodów z tytułu udziału w podatku PIT i CIT oraz opłatach komunikacyjnych. A to są nasze jedyne źródła finansowania inwestycji – powiedział Paweł Rajski starosta ostrowski.

W uroczystości udział wzięła także poseł Katarzyna Sójka oraz europosłanka Andżelika Możdżanowska. JG

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe