Powiat Ostrowski: Dwie umowy

  • 08.07.2020, 17:55
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Dwie umowy
- W wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim podpisaliśmy aż dwie umowy dotacyjne – mówi burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

Pierwsza z nich dotyczyła projektu „Przedszkolaki na start” realizowanego od połowy lipca 2019 roku do końca sierpnia br. w ramach poddziałania „Edukacja przedszkolna” ze środków WRPO na lata 2014 – 2020. Na jego realizację Gmina pozyskała dofinansowanie w kwocie 253.871 zł.

- Dzięki tym środkom udało się zwiększyć ilość maluchów w przedszkolu mieszczącym się w szkole przy ul. Kaliskiej (byłe gimnazjum), sfinansować adaptację pomieszczenia na toalety, zakupić zabawki i pomoce oraz pokryć koszty funkcjonowania oddziału przez ostatni rok szkolny wraz z zajęciami dodatkowymi: logopedią i rytmiką –wymienia korzyści płynące z tego przedsięwzięcia burmistrz.

 

Dodaje także: nie mniej ważne dla gminy jest drugie dofinansowanie, wynoszące 18 tysięcy złotych. To kwota sięgająca 90% całego projektu ekologicznego związanego z zakupem 100 drzew miododajnych, które nasadzimy w Gałązkach Małych, Gostyczynie, Mącznikach, Skalmierzycach i we Węgrach.

Dokładniejsza lokalizacja nasadzeń: Gałązki Małe – miejsce spotkań mieszkańców, gdzie planowana jest świetlica wiejska, Gostyczyna – plac zabaw za salą wiejską i świetlicą OSP, Mączniki – plac, na którym zaprojektowany zostanie plac zabaw (okolice ul. Pałacowej), Skalmierzyce – Dąbek, Węgry – okolice sali wiejskiej. Miejsca te ozdobione zostaną klonami, robiniami, lipami, jarząbami bądź wiśniami piłkowanymi.

- Każde przedsięwzięcie związane z ochroną drzewostanu już istniejącego lub jego wzbogaceniem o kolejne rośliny bardzo mnie cieszy. Ilekolwiek drzew byśmy nie posadzili, nigdy nie będzie tak, że jest ich za dużo – komentuje burmistrz.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe