Powiat Ostrowski: Senioralne zniżki na kartę

  • 08.07.2020, 17:44
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Senioralne zniżki na kartę
Od 1 sierpnia w gminie Ostrów Wielkopolski rusza Karta Seniora. Wniosek o wydanie dokumentu może złożyć każdy mieszkaniec w wieku 60+. Z myślą o seniorach wójt gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk podpisał porozumienie z prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beatą Klimek.

Z podpisanego dokumentu zadowolone są obie strony.

- Nasza gmina ma teraz dwie karty: Kartę Dużej Rodziny i Kartę Seniora. Powiem szczerze, że bez dobrej współpracy z miastem Ostrowem Wielkopolskim karty, u nas nie miałaby sensu. Miasto oferuje bowiem wiele atrakcji, które obejmuje. Nasi seniorzy są aktywni już od wielu lat i uczestniczą w działaniach także ostrowskich organizacji senioralnych. Teraz będą mogli liczyć na konkretne ulgi – podkreśla wójt Piotr Kuroszczyk, wójt gminy Ostrów Wielkopolski.

- Budujemy na terenie powiatu ostrowskiego naszą własną aglomerację społecznych programów. Bardzo się cieszę, że przyłączają się do tego gminy, w tym gmina Ostrów Wielkopolski. Jako miasto, chętnie dzielimy się z seniorami z całego powiatu tym, co mamy dla nich u nas najbardziej atrakcyjnego – dodaje prezydent Beata Klimek.

Dzięki porozumieniu, każdy właściciel karty z gminy Ostrów Wielkopolski będzie mógł skorzystać z ulg instytucji miejskich, takich jak: 30% ulga od ceny biletu do kina Komeda 3D, 30% ulga na basen miejski „Olimpijska”, 30% ulga na korzystanie z lodowiska z funkcją rolkowiska, 30% zniżki na imprezy organizowane przez Ostrowskie Centrum Kultury, 30 % ulga do Forum Synagoga oraz zniżka 50% od ceny biletu wstępu do Parku Olbrzymich Owadów na terenie zalewu Piaski Szczygliczka.

Karta Seniora Gminy Ostrów Wielkopolski skierowana jest do mieszkańców powyżej 60. roku życia i ma na celu wzmocnienie aktywności społecznej, poprawę jakości życia seniorów poprzez stworzenie i rozwijanie systemu ulg i preferencji. Umożliwiają one większy dostęp do różnorodnych produktów i usług, dóbr kultury i rozrywki oraz zachęcają seniorów do uczestnictwa w wydarzeniach społecznych, kulturalnych i sportowych.

Wnioski o wydanie Karty Seniora Gminy Ostrów Wielkopolski będzie można składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy Alejach Powstańców Wielkopolskich 12 (dawny budynek Urzędu Gminy).

 

 

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe