Powiat Ostrowski: Droga Kaczory-Wierzbno oficjalnie oddana do użytku

  • 07.07.2020, 16:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Droga Kaczory-Wierzbno oficjalnie oddana do użytku
Droga Odolanów-Kaczory-Baby-Wierzbno jedna z największych inwestycji drogowych w powiecie ostatnich lat została oficjalnie oddana do użytku.

Zakończona inwestycja to 6 kilometrowy odcinek kompleksowo zmodernizowanej drogi. W ramach inwestycji powstało rondo, nowa nawierzchnia asfaltowa, ścieżka rowerowa, zjazdy do posesji oraz rowy. Zadanie podzielone zostało na dwa etapy. Całość kosztowała ok. 7 mln zł. Dwukrotnie Powiat Ostrowski pozyskał na to zadanie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 3,6 mln zł. Gmina Odolanów dołożyła kwotę ok. 700 tys. zł, a pozostałą sumę ponad 2,6 mln zł wyasygnowano z budżetu Powiatu Ostrowskiego.

–Od kiedy jestem Starostą drogi są priorytetem. Przez 10 lat w powiecie wydaliśmy na ten cel ok.148 mln zł. To kwota duża pochodząca z kilku źródeł. Pamiętam, że pierwsze miliony środków zewnętrznych wpłynęły do nas w ramach tzw. ,,schetynówek’’ i dobrze się stało, że ten program w zmienionej nazwie jest kontynuowany - powiedział starosta Paweł Rajski

Za powstanie tej konkretnej inwestycji Starosta szczególne podziękowania przekazał współpracownikom odpowiedzialnym za przygotowanie projektów oraz posłowi Tomaszowi Ławniczakowi, Wojewodzie Łukaszowi Mikołajczykowi i burmistrzowi Gminy i Miasto Odolanów Marianowi Janickiemu.

Wiem, że Pana budżet jest napięty, ale zawsze znajduje Pan w nim środki, żeby dołożyć się do naszych inwestycji. To mnie zawsze ujmuje – powiedział Paweł Rajski.

Obojętnie po której stronie sceny są włodarze to wszyscy, z którymi rozmawiałem chwalą Fundusz Dróg Samorządowych – powiedział wojewoda Łukasz Mikołajczyk, podkreślając, że projekty z powiatu ostrowskiego są bardzo dobrze przygotowane.

Poseł Tomasz Ławniczak podkreślał, że ponad podziałami politycznymi jest to program dobrze oceniany i służący lokalnym społecznościom, którego skala i rozmach znacznie się zwiększyły. Burmistrz Marian Janicki przyznał szczerze, że w przypadku tej inwestycji nie ma żadnej negatywnej opinii. Senator Ewa Matecka zwróciła uwagę, że inwestycja jest przykładem jak powinna wyglądać współpraca rządu z samorządem także w kontekście powrotu środków z podatków. A poseł Jarosław Urbaniak pogratulował wszystkim.

 

Swoje zadowolenie wyrazili także radni powiatowi, radni gminni oraz lider lokalnej wspólnoty sołtys wsi Wierzbno.

-Cóż tu więcej chcieć? To bardzo ważna dla nas inwestycja, przyprawiająca o uśmiech na twarzy mieszkańców. To się po prostu chwali! Pamiętam kiedy był rozstrzygnięty przetarg, spotkałem się ze Starostą i Dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg na temat drobnych dodatkowych inwestycji, jak zajady, utwardzenia itp. Starosta powiedział ,,Sołtys wszystko będzie załatwione’’ i słowa dotrzymał – powiedział Przemysław Kruszyk.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe