Ostrów: Praca czeka

  • 06.07.2020, 17:28
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Praca czeka
Pod koniec czerwca w ostrowskim Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych uczniom kierunków kolejowych przyznano 15 stypendiów PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na rok szkolny 2020/2021.

Pięć z nich otrzymały osoby kształcące się w zawodzie technik elektroenergetyk transportu szynowego, a dziesięć w specjalności technik transportu kolejowego. Stypendia kolejowe otrzymali uczniowie legitymujący się wyróżniającymi wynikami w nauce i zachowaniem co najmniej dobrym. Po zakończeniu jego pobierania istnieje możliwość rozpoczęcia pracy w spółce PKP PLK. Ponadto zakład ten stwarza warunki do dalszego kształcenia się na studiach wyższych na kierunkach kolejowych wraz ze stypendium przez cały okres ich trwania. W tym przypadku również po zakończeniu edukacji na absolwenta uczelni wyższej czeka praca. Warto odnotować, że stypendia kolejowe w ostrowskim ZSB-E przyznawane są od 2014 r., a spora grupa stypendystów znalazła już zatrudnienie na PKP.     
Fot. Duda Damian

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe