Powiat Ostrowski: Wsparcie dla przyszłych mam

  • 04.07.2020, 13:14
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wsparcie dla przyszłych mam
Gmina i Miasto Odolanów rusza z nowym programem ,,Pierwsze Momenty”.

Program ,,Pierwsze Momenty'' skierowany jest do kobiet w ciąży, które mieszkają na terenie gminy i miasta Odolanów. Celem programu jest wspieranie kobiet w okresie ciąży oraz w pierwszych tygodniach macierzyństwa. W ramach programu realizowane są świadczenia rzeczowe: pakiet Małe Szczęście oraz Pudło Szczęścia.
Pakiet Małe Szczęście składa się z wademekum dla kobiet w ciąży opracowany przez ginekolożkę Nicole Sochacki-Wójcicką oraz plakietka “Jestem w ciąży” i naklejka na auto. Pakiet ten może otrzymać każda kobieta już od 10 tygodnia ciąży.
Pudło Szczęścia to pełna wyprawka rzeczowa dla kobiety i dziecka składająca się z aż 48 elementów w tym m.in.: ubranka dla dziecka, kosmetyki dla dziecka i mamy, pieluszki, akcesoria niemowlęce czy wademekum pediatryczne opracowane przez doświadczonych lekarzy. O przyznanie Pudła Szczęścia można składać wnioski od 20 tygodnia ciąży do 1 miesiąca od urodzenia dziecka.
Program został wdrożony z inicjatywy burmistrza Gminy i Miasta Odolanów. Autorką projektu jest Marta Kuroszczyk właścicielka firmy In Visible Studio. Zasady przyznawania świadczeń oraz odpowiednie dokumenty i wniosek znajdą Państwo na stronie: https://www.odolanow.pl/542,jak-przystapic-do-programu
Za realizację programu odpowiedzialny jest Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Dodatkowe informacje o programie można uzyskać bezpośrednio w siedzibie ośrodka bądź pod numerem telefonu 62 738 93 92

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe