Ostrów: Ostrów pomaga

  • 04.07.2020, 12:42
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ostrów pomaga
Ostrowscy wolontariusze, uzbrojeni w maseczki ochronne i rękawiczki, w pierwszych tygodniach epidemii wspierali tych mieszkańców miasta, którzy potrzebowali pomocnego ramienia.

2 lipca Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego oraz Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego spotkali się z zaangażowanymi w akcję „Ostrów Wielkopolski pomaga osobom starszym i niepełnosprawnym” i podziękowali im za pomoc potrzebującym.
- Ostrów okazał się solidarny w czasie wielkiej próby. Dziękuję wolontariuszom, za serce włożone w pomaganie starszym i niepełnosprawnym, podczas pierwszych tygodni epidemii – mówiła podczas spotkania Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Do akcji włączyło się 73 wolontariuszy, którzy każdego dnia gotowi byli nieść pomoc potrzebującym. 40 z nich aktywnie uczestniczyło w działaniach. W trakcie 81 dni trwania programu odebrano 810 połączeń na numerach interwencyjnych i podjęto 242 interwencje. Wolontariusze wyprowadzali zwierzaki na spacer, robili drobne zakupy, wykonywali pilne opłaty za media i pomagali rozwiązywać codzienne problemy, ale przede wszystkim rozmawiali i dodawali otuchy.
Pomoc osobom niepełnosprawnym i seniorom koordynowana była przez Dzienny Dom „Senior+” oraz pracowników Urzędu Miejskiego. Działania odbywały się przy współpracy z Hufcem ZHP, Caritasem Diecezji Kaliskiej, grupą Szukamy i Ratujemy, schroniskiem dla zwierząt, parafią św. Pawła Apostoła oraz wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
- Raz jeszcze kieruję do Was płynące z głębi serca ”DZIĘKUJĘ!”. To jest niezwykle budujące, kiedy stoi się na czele miasta, które potrafi być nie tylko mądre, pracowite, ale i solidarne. – podkreśla prezydent Beata Klimek.
Akcja została uruchomiona 19 marca 2020 roku i trwała do 8 czerwca. Obecnie została zawieszona. W związku z nadal trwającym zagrożeniem epidemiologicznym, może zostać wznowiona. Podczas spotkania wystąpił zespół Autokorekta.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe