Powiat Ostrowski: W smak tradycji

  • 04.07.2020, 08:45
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: W smak tradycji
Książkę z przepisami — przewodnik po tradycyjnej kuchni i dawnych specjałach — wydała w czerwcu Gminna Biblioteka Publiczna im. Gustawa Bojanowskiego w Przygodzicach.

Jest ona zwieńczeniem cyklu pokazów kulinarnych kół gospodyń z terenu gminy. W przedsięwzięciu ,,Kulinarna podróż do tradycji" uczestniczyło dwanaście takich organizacji, skupiających w sumie kilkaset członkiń. W role: znawców smaków i jednocześnie degustatorów potraw, przygotowanych na potrzeby tego wydania, wcieli się miejscowi samorządowcy firmujący ów projekt.

,,Mamy nadzieję, że dzięki tej publikacji odkryjecie Państwo zapomniane smaki kuchni polskiej sprzed wielu, wielu lat. Przepisy przekazywane z pokoleń na pokolenia, stanowią dziś fundament tradycyjnych dań" - napisali we wstępie: wójt Krzysztof Rasiak i przewodnicząca rady gminy Janina Wojtasiak, która była pomysłodawczynią całej koncepcji.

Koordynacją procesu wydawniczego zajął się dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach Robert Kaczmarek. On również jest autorem wszystkich zdjęć. Korekty tekstów w publikacji dokonała Renata Matschi ze Szkoły Podstawowej w Czarnymlesie; projekt graficzny i skład to z kolei zasługa Marceliny Bugzel.

Książka trafiła do bibliotek w całej gminie, wydrukowano ją w ilości 250 sztuk.

- Drogie Panie, jestem Wam wdzięczna za to, że licznie włączyłyście się w projekt, angażując swoje koleżanki w kołach, że stworzyłyście przy tej okazji sympatyczną atmosferę - mówiła na spotkaniu w przygodzickim GOK Janina Wojtasiak.

Gospodyniom podziękował wójt, podkreślając, że akcja łączy i dokumentuje tradycję z nowoczesnością oraz integruje pokolenia. Dystrybucją i sprzedażą książki w cenie 25 zł za jej egzemplarz zajął się GOK. TW

 

Fot. Tomasz Wojtasik

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe