Powiat Ostrowski: Dofinansowanie budowy sieci kanalizacji sanitarnej w Mącznikach

  • 03.07.2020, 08:35
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Dofinansowanie budowy sieci kanalizacji sanitarnej w Mącznikach
1 lipca w siedzibie Wielobranżowego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Skalmierzycach prezes tejże spółki Małgorzata Torz-Franka w obecności burmistrza Jerzego Łukasza Walczaka podpisała z wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim umowę na dofinansowanie budowy sieci kanalizacji sanitarnej i przebudowy sieci wodociągowej w Mącznikach oraz na wyposażenie stacji uzdatniania wody w Miedzianowie.

Inwestycja będzie realizowana od przyszłego roku, a jej zakończenie przewidywane jest na marzec 2023 roku. W ramach zadania w Mącznikach zostanie wybudowane ponad 5 kilometrów sieci kanalizacji sanitarnej oraz zmodernizowane ponad 600 metrów sieci wodociągowej, powstanie zbiorowy system zaopatrzenia w wodę, natomiast stacja uzdatniania wody w Miedzianowie zyska agregat prądotwórczy.

Koszt przedsięwzięcia oscyluje wokół kwoty prawie 3,9 mln złotych, z czego 1.990.950,00 zł to wspomniana powyżej dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego na operację typu „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Cieszę się, że kolejne tereny naszej Gminy wzbogacą się o kanalizację sanitarną. Dziękuję zarazem wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania tak wysokich środków pieniężnych z zewnątrz – powiedział burmistrz Jerzy Łukasz Walczak. W najbliższym czasie rozpocznie się opracowywanie całej dokumentacji i specyfikacji przedsięwzięcia.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe