Powiat Ostrowski: Komputery czekają

  • 02.07.2020, 05:24
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Komputery czekają
Komputery warte ponad 100 tysięcy złotych otrzymają gminne szkoły.

A wszystko dzięki programowi Ministerstwa Cyfryzacji ,,Zdalna Szkoła+". Gmina Ostrów Wielkopolski z sukcesem sięgnęła po zewnętrzne pieniądze. Z programu udało się kupić 42 laptopy wraz z zestawem słuchawkowym i licencjonowanym oprogramowaniem Office 2019.

Sprzęt już trafił do Urzędu Gminy. Teraz czeka na odbiór przez szkoły. W sumie trafi do 12 placówek. W zależności od liczby uczniów, każda szkoła otrzyma od 3 do 6 zestawów. Sprzęt komputerowy ma ułatwić zarówno uczniom jak i nauczycielom zdalną naukę i pracę. O ministerialne wsparcie mogły starać się gminy, a wysokość dofinansowania zależała od liczby rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie danej gminy i korzystających z gminnego wsparcia.
Zasada jest taka: sprzęt kupuje gmina i wypożycza go uczniom lub nauczycielom, którzy najbardziej go potrzebują. Kiedy lekcje wrócą do szkół, sprzęt też tam trafi - będzie mógł być wykorzystywany przez wszystkich uczniów. 
Program jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Gmina Ostrów Wielkopolski po raz drugi skorzstała z dofinansowania na zakup komputerów. Wcześniej było to dofinansowanie z programu "Zdalna Szkoła", ogłoszonego 1 kwietnia. Wówczas samorząd kupił 32 zestawy. 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe