Powiat Ostrowski: W Raszkowie powstał ZRM

  • 02.07.2020, 05:58
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: W Raszkowie powstał ZRM
W południowej Wielkopolsce został utworzony kolejny zespół ratownictwa medycznego.

Z taką rekomendacją do ministra zdrowia wystąpił wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. W rezultacie od 1 lipca 2020 roku w Raszkowie funkcjonuje całodobowy podstawowy zespół ratownictwa medycznego dysponujący nową karetką. W spotkaniu udział wzięli również minister Marlena Maląg i poseł Tomasz Ławniczak. 
Decyzję o powstaniu nowego zespołu ratownictwa zatwierdził minister zdrowia w ramach ,,Planu Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla województwa wielkopolskiego''. Podczas konferencji prasowej w Raszkowie, wojewoda Łukasz Mikołajczyk wyjaśnił powody utworzenia zespołu. 
- Dodatkowy zespół ratownictwa medycznego w powiecie ostrowskim pozwoli zabezpieczyć region, w którym miejscowości są oddalone o ponad 30 km od dotychczasowego miejsca stacjonowania ZRM, a do tego znajdują się poza głównymi drogami wojewódzkimi. Dotarcie do nich, przy wzmożonym ruchu, zajmuje czasami ponad 30 minut. Nowe miejsce stacjonowania w Raszkowie pozwoli na to, by czas dotarcia do miast położonych w północnej części powiatu zmniejszył się do maksymalnie 10 minut - mówił Łukasz Mikołajczyk. 
Całoroczny koszt utrzymania podstawowego zespołu ratownictwa medycznego z miejscem stacjonowania w Raszkowie wyniesie 1 mln 282 tys. zł. Na zakup karetki środki zabezpieczył miejscowy samorząd. 
- Żadne pieniądze nie przyniosłyby mieszkańcom takiej radości, jak to, że od 1 lipca będziemy dysponowali karetką, która poprawi znacząco bezpieczeństwo. Na to wiele lat czekaliśmy i teraz to się spełnia - mówił burmistrz gminy Raszków, Jacek Bartczak. 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe