Ostrów: „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego…”

  • 02.07.2020, 05:35
  • Ryszard Binczak
Ostrów: „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego…”
Norbert Kustusz uczeń klasy ET2 Technikum nr 3 im. Ernesta Malinowskiego ostrowskiego Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych zajmując drugie miejsce w etapie wojewódzkim XIII Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego…”został zakwalifikowany do drugiej części zawodów finałowych.

Trwająca edycja Olimpiady obejmuje lata 1887-1922 i nosi tytuł O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Co godne podkreślenia przypada ona w setną rocznicę bitwy warszawskiej. Wywalczając drugą lokatę w finale wojewódzkim Norbert Kustusz uzyskał ponadto tytuł finalisty i zwolnienie z egzaminu maturalnego z historii. Do całych zmagań przygotowywał go nauczyciel geografii i historii Jarosław Maląg. Warto podkreślić, że trwająca edycja będzie piątą ogółem i piątą zarazem z rzędu, do której finału awansował przedstawiciel ostrowska „budowlanka” ZSB-E. Podczas rywalizacji pod koniec września na wszystkich uczestników czeka aż 9 konkurencji: Broń i barwa, Malarstwo batalistyczne, Eksponat muzealny, Pieśń i piosenka wojskowa, Literatura i poezja, Geografia militarna, Warszawa na przełomie wieku, Oprowadzanie po historycznych miejscach i obiektach w Warszawie, Losy mojej rodziny (przyjaciół domu)w latach walk o niepodległość.

Zmagania finałowe odbędą się 24-26 września 2020 roku w Warszawie i Sulejówku.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe