Ostrów: 100 tysięcy złotych dla ostrowskiego szpitala

  • 01.07.2020, 16:18 (aktualizacja 04.07.2020, 09:42)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: 100 tysięcy złotych dla ostrowskiego szpitala
Po raz kolejny miejski samorząd wspiera szpital w walce z epidemią koronawirusa. Tym razem miasto przekazało 100 tysięcy złotych na zakup specjalistycznego sprzętu lekarskiego – aparatu do diagnostyki molekularnej.

Dzięki tej inwestycji, pacjenci będą mogli liczyć na szybką diagnozę.
- W tym trudnym czasie pragniemy pomóc i okazać solidarność. Wprawdzie Miasto nie jest organem prowadzącym szpital, jednak wspólne działania dla bezpieczeństwa ostrowian są teraz szczególnie ważne. Wierzę, że nowy sprzęt dobrze posłuży naszym mieszkańcom - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Analizator stanie w pracowni mikrobiologicznej ostrowskiego szpitala. Nowy sprzęt - BD MAX Platforma Molekularna - ma przede wszystkim skrócić czas oczekiwania na wyniki testów. Warto podkreślić, że będą to nie tylko badania wykonywane na obecność wirusa Covid-19, ale także grypy, zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych u dzieci i noworodków, boreliozy w płynie mózgowo-rdzeniowym, zakażeń przenoszonych drogą płciową i wielu innych.
- Aparat ma możliwość analizy w jednym czasie od 1 do 24 prób, dzięki czemu dostosowuje się do potrzeb laboratorium oraz potrzeb zaistniałej sytuacji epidemiologicznej – informuje Piotr Skoczylas, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno – finansowych ostrowskiego szpitala.
Jak podkreśla dyrekcja szpitala, nowy sprzęt to nie tylko szybsze wyniki testów, ale i oszczędności związane z krótszym czasem hospitalizacji pacjentów. Aparat jest w stanie wykonać 100 testów dziennie. Ta inwestycja ma przyczynić się również do zapobiegania zakażeniom wewnątrz placówki. Całkowity koszt zakupu analizatora to 350 tys. złotych.
BD MAX Platforma Molekularna to sprzęt wyprodukowany przez firmę Becton Dickinson, wiodąca firmę na rynku amerykańskim w zakresie diagnostyki mikrobiologicznej i genetycznej.
To kolejne wsparcie szpitala przez Miasto Ostrów Wielkopolski. W marcu br. prezydent Beata Klimek przekazała darowiznę w wysokości 100 tys. zł na zakup specjalistycznego sprzętu lekarskiego – respiratora oraz łóżek do izolacji chorych. Kolejne 100 tysięcy złotych na ten cel, w imieniu ostrowskiej grupy kapitałowej, przekazał Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe