Kolarstwo: Dobre występy zawodników KTK

  • 01.07.2020, 06:58
  • Ryszard Binczak
Kolarstwo: Dobre występy zawodników KTK
Bardzo dobrze w torowym Pucharze Polski zaprezentowali się zawodnicy Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, szczególnie Anna Długaś, Kamil Dolak i Mateusz Olejnik. Zmagania juniorek i juniorów młodszych odbywały się 27 i 28 czerwca na welodromie przy Wale Matejki w Kaliszu.

Anna Długaś wybornie zaprezentowała się w wyścigu indywidualnym na 2000 metrów. Kaliska zawodniczka, uzyskując czas 2:51:150, stanęła ostatecznie na najniższym stopniu podium. Reprezentantka KTK Kalisz potwierdziła swoją dobrą dyspozycję także w zmaganiach Omnium, w których uplasowała się tuż za podium.

Zawodnicy kaliskiego klubu dobrze będą wspominać także rywalizację w Madisonie. Wystąpił w nich doborowy duet: Kamil Dolak i Mateusz Olejnik. Obaj pojechali bardzo mocno, zdobywając łącznie 27 punktów i wyraźnie zwyciężając w klasyfikacji końcowej.

- Puchar Polski był pierwszym wyścigiem w sezonie dla tej kategorii wiekowej i myślę, że występ moich podopiecznych mogę ocenić pozytywnie. Zwycięstwo w wyścigu Madison, którego autorami byli Kamil Dolak i Mateusz Olejnik oraz świetny występ Ani Długaś, która bardzo ładnie pojechała w Omnium, zajmując ostatecznie 4. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz jej trzecia lokata w wyścigu indywidualnym na 2 kilometry napawają dużym optymizmem. Jestem także zadowolony z występu Mateusza Olejnika na 2 kilometry i Kamila Dolaka, który ładnie się zaprezentował się w wyścigu Omnium. Wcześniej kilka razy trenowaliśmy na torze, a także byliśmy na konsultacjach treningowych w Przesiece. Tam jednak prowadziliśmy treningi głównie z myślą o dalszej części sezonu, skupiając się na tworzeniu odpowiedniej podbudowy wytrzymałościowo-siłowej – podsumował występ kaliszan trener Krzysztof Dąbrowski.

KZ

Fot. KTK Kalisz

Puchar Polski Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych w kolarstwie torowym - Kalisz, 27-28 czerwca 2020 roku - najważniejsze wyniki zawodników KTK Kalisz

Kobiety:

Wyścig na 2000 metrów indywidualnie

3. miejsce - Anna Długaś 2:51:150

Omnium Juniorek Młodszych

4. miejsce - Anna Długaś

Mężczyźni:

Wyścig Madison

1. miejsce – Kamil Dolak, Mateusz Olejnik – 27 punktów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe