Ostrów: Amfiteatr otwarty!

  • 28.06.2020, 13:57
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Amfiteatr otwarty!
Po wspaniałej metamorfozie, 26 czerwca, otwarty został ostrowski amfiteatr.

Ostrowski amfiteatr zawsze był miejscem spotkań mieszkańców. Przez lata jego stan się pogarszał i obiekt przestał być ozdobą miasta. Miejsce to dostało szansę na nowe życie. Koszt modernizacji samego amfiteatru to 1 581 522 złotych, jego dofinansowanie wyniosło 810 625 złotych. W ramach prac powiększona została scena, zamontowano zadaszenie, a widownia wyposażona została w siedziska, dzięki czemu obiekt zyskał o 60 miejsc więcej, niż było do tej pory. Przy amfiteatrze powstał budynek wyposażony w toalety. W sąsiedztwie znalazły się również dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Szerokość drzwi i korytarzy umożliwia poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich. Pierwszym zespołem, który stanął na scenie amfiteatru po jego modernizacji, był J.J. Band. 
Inwestycja powstała w ramach rewitalizacji przestrzeni miejskiej. To ogromny projekt wart ponad 11 mln złotych, na który Ostrów Wielkopolski pozyskał blisko 9 mln złotych. WIKI
Fot. Sandra Jankowska

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe