Ostrów: Basen Miejski Olimpijska czeka na Was!

  • 26.06.2020, 20:49
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Basen Miejski Olimpijska czeka na Was!
Jutro o godzinie 10.00 oficjalnie ruszy czwarty sezon ostrowskiego basenu. Jednak ze względu na epidemię będzie to sezon wyjątkowy.

- Lato w pełni! Wiem, że ostrowianie niecierpliwie wyczekiwali otwarcia „Olimpijskiej” i ten dzień nareszcie nadchodzi. Zapraszam mieszkańców do korzystania z przyjemnych kąpieli i zabaw w wodzie. Przypominam jednak o obowiązujących obostrzeniach – zaznacza Beata Klimek, prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
Ministerstwo Zdrowia opracowało szereg restrykcji sanitarnych koniecznych do właściwego użytkowania basenów, do których tak zarządzający obiektem, jak i jego użytkownicy będą się musieli dostosować, by na basenie było bezpiecznie - to m.in. ograniczenie liczby przebywających na nim osób, czy dezynfekcja powierzchni wspólnych.
- Najważniejszą z restrykcji jest ograniczenie liczby korzystających z obiektu. Z ostrowskiego basenu będzie mogło skorzystać 750 osób jednocześnie. Należy również zachować 2 m dystans społeczny i pamiętać o dezynfekcji rąk. Ratownicy będą apelować i przypominać o tych zasadach. Niestety na terenie obiektu nie będą dostępne leżaki, z których mieszkańcy tak chętnie dotychczas korzystali. W toaletach wyłączone zostaną także suszarki do rąk. I korzystać będzie można tylko z ręczników papierowych. To wszystko wiąże się z obostrzeniami do których należy się stosować  – mówi Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego i dodaje – Jest jednak pozytywna decyzja: basen otwieramy.
Ceny biletów pozostały bez zmian. W czerwcu od poniedziałku do piątku bilet ulgowy będzie kosztował 7 złotych, a normalny 10 złotych. W soboty i niedziele ceny te zmienią się: bilety ulgowy 8 złotych, a normalny 12 złotych. Już w lipcu i sierpniu od poniedziałku do piątku bilet ulgowy będzie kosztować 10 złotych (normalny 14 złotych), a po godz. 16.00 - 8 złotych (normalny 12 złotych). W soboty i  niedziele cena biletu ulgowego wynosić będzie 12 złotych (normalny 15 złotych), po godz. 16.00 odpowiednio 10 złotych i 14 złotych.
Ostrowski basen w soboty i niedziele będzie czynny od godziny 10 do godziny 22. Natomiast w tygodniu, w okresie wakacyjnym od godziny 10 do godziny 21.
27 czerwca to dzień rozpoczęcia sezonu, nie tylko na Basenie Miejskim „Olimpijska”, ale także w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Piaski – Szczygliczka”.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe