Powiat Ostrowski: Klub Przyjazny Powiat podsumował rok 2019 w Powiecie Ostrowskim

  • 26.06.2020, 16:59 (aktualizacja 26.06.2020, 17:06)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Klub Przyjazny Powiat podsumował rok 2019 w Powiecie Ostrowskim
Podczas absolutoryjnej Sesji Rady Powiatu Ostrowskiego za udzieleniem wotum zaufania i absolutorium Zarządowi Powiatu zagłosował również opozycyjny Klub Przyjazny Powiat.

- Cieszę się, że powiatowi radni z mojej samorządowej drużyny od ponad 1,5 roku pokazują w Radzie Powiatu Ostrowskiego jak być merytoryczną i odpowiedzialną opozycją, aktywnie inicjując jednocześnie nowe pozytywne działania dla mieszkańców – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

- Klub Przyjazny Powiat, jako jedyna powiatowa opozycja, patrzy na działalność koalicyjnego Zarządu Powiatu przede wszystkim w sposób obiektywny, praktyczny i merytoryczny. Jesteśmy opozycją odpowiedzialną, bo zależy nam przede wszystkim na rzeczywistej pracy dla mieszkańców, a nie robieniu z życia samorządowego brutalnej polityki prowadzącej do degradowania lokalnego życia publicznego. I choć jako jedyny opozycyjny klub nie uczestniczymy bezpośrednio we władzy wykonawczej, nasze działania – również powiatowy dorobek 2019 roku - to przykład merytorycznej pracy samorządowej i udanych pozytywnych inicjatyw – wskazuje radny Bartosz Ziółkowski, przewodniczący Klubu Przyjazny Powiat w Radzie Powiatu Ostrowskiego.

Lokalne działania zrealizowane w Powiecie Ostrowskim z inicjatywy Klubu Przyjazny Powiat w 2019 roku to m.in. inwestycje modernizacyjne i remontowe w I i III Liceum Ogólnokształcącym, wdrożenie powiatowego programu „Bezpieczny pieszy” i powstanie pierwszego bezpiecznego przejścia przy ul. Limanowskiego przy ostrowskim Szpitalu czy dotacja w wysokości 700 tysięcy złotych na przebudowę i modernizację Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. Ponadto z inicjatywy Klubu Przyjazny Powiat w 2019 roku Powiat Ostrowski po raz pierwszy przyznał dotacje lokalnym organizacjom pozarządowym na społeczne projekty edukacyjne w zakresie walki ze smogiem. Zainicjowano również edukację energetyczną młodzieży w oparciu o konkurs „Energia mojej przyszłości – Wielkopolska 2050” i budowanie „pokolenia czystej energii” w Powiecie Ostrowskim.

- Jak wskazał niedawny wspólny miejsko-powiatowy Apel Klubu Przyjazne Miasto i Powiat w obecnych szczególnych okolicznościach, spowodowanych również epidemią koronawirusa i jej społeczno-gospodarczymi skutkami, bardzo potrzeba lokalnej ostrowskiej zgody i samorządowej konsolidacji – zaznacza Mateusz Nycek, rzecznik Klubu Przyjazne Miasto i Powiat oraz członek ogólnopolskich Komisji Związku Powiatów Polskich.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe