Powiat Ostrowski: Gotowa jest ulica Rajska w Zacharzewie

  • 26.06.2020, 08:29
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Gotowa jest ulica Rajska w Zacharzewie
Po ponad 7 miesiącach budowy, mieszkańcy mogą cieszyć się z zakończonej inwestycji. Ulica Rajska została oficjalnie oddana do użytku.

- Zacharzew, to dziś jedna z najszybciej rozwijających się miejscowości w Gminie Ostrów Wielkopolski. Tylko przy ulicy Rajskiej mamy około 90 domów jednorodzinnych. Kolejne powstają tu w ekspresowym tempie, dlatego bardzo się cieszymy z zakończonych prac. Brukowa nawierzchnia to duże udogodnienie, dlatego w imieniu mieszkańców bardzo dziękuje władzom gminy oraz radnym za tak potrzebną i ważną inwestycje – podkreśla sołtys Zacharzewa, Wiesław Janoś.

Prace przy budowie drogi rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku. Roboty trwały na odcinku 950 metrów bieżących. Wcześniej była to droga gruntowa. W ramach prac wybudowano kanalizację deszczową. Droga ma teraz 5 metrów szerokości. Na całej długości została wyłożona kostką brukową, po obu stronach są krawężniki.

Jak tłumaczy wójt gminy Piotr Kuroszczyk wybór kostki brukowej nie był przypadkowy. Chodzi przede wszystkim o to, że zdecydowanie łatwiej w pasie drogowym wyłożonym kostką wybudować np.: kolejne przyłącze kanalizacyjne czy wodne.

Koszt tego zadania wyniósł 1 mln 100 tys. złotych. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu gminy. I etap budowy ulicy Rajskiej od strony Ostrowa Wielkopolskiego był na przełomie 2016/2017 roku. Na całej długości pojawiły się progi spowalniające.

Rajska, to dziś główna ulica w Zacharzewie, równoległa do DK nr 36. Do 2022 roku wybudowana zostanie nowoczesna świetlica wiejska. Działkę pod inwestycję dokupiono w 2019 roku. Obecnie trwa projektowanie budynku. W 2018 roku przy ulicy Rajskiej powstał plac zabaw finansowany z ministerialnego programu OSA (Otwarte Strefy Aktywności).

Przy ulicy Leśnej, z kolei rozpoczęła się budowa 54 – metrowego odcinka drogi. Chodzi o dojazd do kilku nieruchomości. Tę inwestycję współfinansują mieszkańcy, właściciele zainteresowanych działek. Umowę darowizny podpisało trzech mieszkańców. Każdy z nich przekaże po 1700 złotych. W sumie będzie to kwota 5 100 złotych. Od kilku dni trwają prace. Teraz jest to droga gruntowa. Po zakończonej inwestycji będzie z kostki brukowej, wraz z krawężnikami obu stronach i odwodnieniem.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe