Powiat Ostrowski: Współpraca z powiatem

  • 26.06.2020, 06:34
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Współpraca z powiatem
Przebudowa drogi we Wtórku to kolejny przykład wzorowej współpracy Gminy Ostrów Wielkopolski z Powiatem Ostrowskim.

Od maja trwają tam na wielką skalę prace przy ulicy Zielonej. To droga powiatowa. Jej remont współfinansuje gmina Ostrów Wielkopolski. Samorząd przekazał na ten cel 200 tysięcy złotych. W sumie prace kosztować będą 455 tysięcy złotych. Inwestycja obejmuje przebudowę drogi powiatowej na odcinku prawie 300 metrów. Po zakończeniu prac, droga będzie szersza z bezpiecznym chodnikiem.

 

- Jest to bardzo uczęszczany odcinek przez naszych mieszkańców. To właśnie przy ulicy Zielonej znajduje się zatoczka dla autobusów wraz z przystankiem. Po zakończeniu prac będzie to dużo bardziej bezpieczny odcinek drogi, dodatkowo zyskamy ładnie wyglądającą zajezdnie, dlatego w imieniu mieszkańców Wtórku dziękujemy władzom Powiatu Ostrowskiego oraz Gminy Ostrów Wielkopolski za tak ważną dla nas inwestycję – podkreśla radny gminy Ostrów Wielkopolski oraz sołtys Wtórku Ryszard Ryfa.

 

Zakres prac związanych z przebudową drogi obejmuje m.in.: przebudowę istniejącej nawierzchni, wykonanie pobocza z kostki brukowej, zjazdów oraz placu do zawracania dla autobusów oraz renowację istniejącego systemu odwodnienia. Na całej długości pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa.

 

Z inwestycji mogą cieszyć także mieszkańcy ulicy Leśnej. Tam także na odcinku kilkudziesięciu metrów pojawi się nawierzchnia asfaltowa wraz z krawężnikami i odwodnieniem. Do tej pory była to droga gruntowa.

 

- Współpraca gminy z powiatem od dawna układa się bardzo dobrze. Każdego roku możemy liczyć na inwestycje drogowe realizowane przez powiat. W ramach naszych możliwości finansowych pomagamy przy ich realizacji, szczególnie kiedy w grę wchodzi poprawa bezpieczeństwa – mówi wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

 

Prace przy ulicy Leśnej we Wtórku zakończą się latem.

 

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe