Piłka ręczna: PGNiG Superliga nie chce Ostrovii?

  • 24.06.2020, 20:48 (aktualizacja 26.06.2020, 08:35)
  • Ryszard Binczak
Piłka ręczna: PGNiG Superliga nie chce Ostrovii?
Czy drzwi do PGNiG Superligi zamknęły się dla Ostrovii nim gracze przystąpili do spotkania barażowego?

Wszystko na to wskazuje, że Superliga nie chce, by w zbliżającym się sezonie w gronie najlepszych drużyn w Polsce znalazła się ekipa KPR Ostrovii lub KPR Legionowo. A właśnie te dwie drużyny już w najbliższą sobotę, 27 czerwca, miały rozegrać baraż, a zwycięzca miał otrzymać prawo gry w PGNiG Superlidze.

Tymczasem dzisiaj na stronie internetowej ligi ukazał się komunikat dotyczący licencji dla klubów pierwszej ligi. Wynika z niego, że komisarz ligi postanowił odmówić Stowarzyszeniu Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia oraz Klubowi Piłki Ręcznej Legionowo sp. z o.o. przyznania licencji na udział w rozgrywkach ligi zawodowej piłki ręcznej mężczyzn PGNiG Superligi w sezonie rozgrywkowym 2020/2021.

Dlaczego podjętą taką decyzję na trzy dni przez zaplanowanym barażem? Tego nikt nie wie, ale warto zapoznać się z całym komunikatem, który prezentujemy w całości.

,,W dniu 24 czerwca 2020 roku, po rozpatrzeniu dostarczonych, przez kluby 1 ligi piłki ręcznej mężczyzn, wniosków o uzyskanie licencji do udziału w rozgrywkach PGNiG Superligi w sezonie 2020/2021, Komisarz PGNiG Superligi podjął decyzje dot. licencji dla klubów Stowarzyszenie Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia oraz Klubowi Piłki Ręcznej Legionowo sp. z o.o.

Komisarz Ligi postanowił odmówić Stowarzyszeniu Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia oraz Klubowi Piłki Ręcznej Legionowo sp. z o.o. przyznania licencji na udział w rozgrywkach ligi zawodowej piłki ręcznej mężczyzn PGNiG Superligi w sezonie rozgrywkowym 2020/2021.

Uzasadnienie decyzji:

1) Klub Piłki Ręcznej Legionowo sp. z o.o. w toku postępowania licencyjnego nie spełnił szeregu kryteriów finansowych, w tym nie przedłożył kompletnego sprawozdania finansowego za rok 2019, nie spełnił kryterium braku przeterminowanych zobowiązań, nie przedstawił sald z pracownikami oraz w sposób znaczny nie spełnił kryterium budżetu gwarantowanego umożliwiającego stworzenie profesjonalnych struktur sportowych i organizacyjnych do występowania w lidze zawodowej na odpowiednim poziomie.

W związku w powyższym, na podstawie §11 ust. 5 lit. e), j), l) Regulaminu przyznawania licencji w rozgrywkach piłki ręcznej PGNiG Superliga w sezonie rozgrywkowym 2020/2021, Komisarz Ligi podjął decyzję o nieprzyznaniu Klubowi Piłki Ręcznej Legionowo sp. z o.o. licencji.

2) Stowarzyszenie Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia mimo kilkukrotnych wezwań do uzupełnienia dokumentacji, nie przedłożyło żadnych dokumentów wymaganych w procesie licencyjnym. Klub przesłał jedynie wniosek o udzielenie licencji do udziału w rozgrywkach PGNiG Superligi w sezonie 2020/2021, które jest jedynie formalnym zgłoszeniem chęci udziału w procesie licencyjnym.

Mając na uwadze brak jakichkolwiek dokumentów umożliwiających realną ocenę możliwości startu Stowarzyszenia Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia w rozgrywkach PGNiG Superligi, Komisarz Ligi na podstawie §11 ust. 5 lit. a), e), f), j) i l) Regulaminu przyznawania licencji w rozgrywkach piłki ręcznej PGNiG Superliga w sezonie rozgrywkowym 2020/2021, podjął decyzje o nieudzieleniu Stowarzyszeniu Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia licencji.

Od wydanej decyzji klubom przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ZPRP i wnosi się je za pośrednictwem Komisarza Ligi w ciągu 7 dni od doręczenia decyzji z uzasadnieniem''.

 

A jakich to dokumentów Ostrovia nie przedłożyła wymaganych w procesie licencyjnym? Zapytaliśmy o to prezesa Ostrovii Pawła Staszaka.

- Nie przedstawiliśmy m.in. dokumentu potwierdzającego, że będziemy posiadali wymagany budżet sięgający minimum dwóch milionów złotych - mówi prezes Ostrovii. - Ale jak mieliśmy takowy budżet stworzyć przed meczem barażowym? Jak rozmawiać ze sponsorami o pieniądzach, kiedy nie wiemy w jakiej lidze będziemy występować. Sygnalizowaliśmy władzom ligi ten fakt, ale jak widać nie został uwzględniony.

Pozostaje więc pytanie, dlaczego w ostatnich tygodniach władze PGNiG Superligi mamiły działaczy i zawodników obu klubów możliwością grania wśród najlepszych? Przez ostatnie tygodnie szczypiorniści Ostrovii przygotowywali się do tego, być może najważniejszego meczu w historii klubu, który teraz jeśli się odbędzie, to będzie pojedynkiem o przysłowiową pietruszkę. BIN

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe