Ostrów: Spotkajmy się w amfiteatrze

  • 24.06.2020, 05:53
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Spotkajmy się w amfiteatrze
Letni sezon kulturalny w Ostrowie Wielkopolskim rozpocznie się koncertem z okazji otwarcia amfiteatru. Obiekt ten w ostatnich miesiącach przeszedł niesamowitą metamorfozę. Już w piątkowy wieczór, w startym - nowym miejscu w Parku Miejskim, wystąpi lubiany zespół J.J. Band.

To będzie pierwszy koncert w odrestaurowanym i zmodernizowanym amfiteatrze. Najbliższe lato w tym miejscu upłynie nie tylko w rytm najlepszej muzyki, ale także spotkań z kinem w plenerze na dużym ekranie.
- Na początek proponujemy Wam koncert, zawsze chętnie oklaskiwanej w Ostrowie, formacji J.J. Band. To gwarancja, że piątkowy wieczór upłynie nam przy rozkołysanych blues-rockowych taktach. Startujemy o godzinie 20! – zaprasza Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
J.J. Band to zespół założony przez śpiewającego gitarzystę – Jacka Jagusia i jednego z najlepszych polskich harmonijkarzy – Bartosza Łęczyckiego. Formacja ma na koncie pięć płyt i właśnie pracuje nad ukończeniem kolejnej. Na koncertach, granych zarówno w małych klubach jak i na scenach dużych festiwali, muzycy prezentują solidną dawkę blues-rockowych brzmień, a wykonania utworów pulsują energią.

Skład zespołu:
Jacek Jaguś – wokal, gitara
Bartosz Łęczycki – harmonijka
Piotr Michalak – pianino, hammond
Andrzej Stagraczyński – bas
Bartosz Niebielecki – perkusja
Z uwagi na wciąż panujący stan epidemii, będziemy prosić Was o przestrzeganie wytycznych oraz wyrozumiałość, ponieważ liczba miejsc dostępnych dla publiczności będzie ograniczona.

Warunki organizacji imprez plenerowych w amfiteatrze miejskim ze względu na zagrożenie spowodowane COVID19:
wygrodzony teren imprezy – wyraźne oddzielenie i oznaczenie terenu dla widowni i osób postronnych,
 ilość osób przebywających na wygrodzonym terenie imprezy ograniczona do 150 osób,
 impreza objęta jest ochroną,
 wskazane zachowanie dystansu pomiędzy uczestnikami imprezy (niedostępne miejsca siedzące oznaczone),
 wskazane zakrywanie ust i nosa dla uczestników na wygrodzonym terenie imprezy.
Ostrowski amfiteatr zawsze był miejscem spotkań mieszkańców. Przez lata jego stan się pogarszał i obiekt przestał być ozdobą miasta. Miejsce to dostało szansę na nowe życie. Teraz w Parku Miejskim mamy nowoczesny obiekt z potencjałem.
Koszt modernizacji samego amfiteatru to 1 581 522,04 złotych, jego dofinansowanie wyniosło 810 625,62 złotych. W ramach prac powiększona została scena, zamontowano zadaszenie, a widownia wyposażona została w siedziska, dzięki czemu obiekt zyskał o 60 miejsc więcej, niż było do tej pory. Przy amfiteatrze powstał budynek wyposażony w toalety. W sąsiedztwie znalazły się również dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Szerokość drzwi i korytarzy umożliwia poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich.
Inwestycja powstała w ramach rewitalizacji przestrzeni miejskiej. To ogromny projekt wart ponad 11 mln złotych, na który Ostrów Wielkopolski pozyskał blisko 9 mln złotych. W ramach rewitalizacji wykonano modernizację Sali Sesyjnej, przebudowano Ogródki Jordanowskie, ciągu ulic w centrum Ostrowa oraz właśnie amfiteatr. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe