Powiat Ostrowski: Nie zwalniają tempa

  • 22.06.2020, 10:45
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Nie zwalniają tempa
Nie zwalniają tempa prace budowlane w szkole podstawowej w Wysocku Wielkim

Od listopada ubiegłego roku trwa tam rozbudowa placówki. Na parterze budynku znajdą się dwie sale przedszkolne, o powierzchni 56 m2 każda, toalety, archiwum, pomieszczenia logopedy oraz pielęgniarki. Na piętrze będą dwie sale lekcyjne, szatnia, magazyn, gabinet dyrektora, sekretariat oraz pokój nauczycielski.
Niebawem rozpocznie się układanie blachodachówki. Ta będzie głęboko profilowana, w kolorze ceglastym. Rodzaj pokrycia dachowego oraz kolor był uzgodniony z konserwatorem zabytków, ponieważ część starego budynku jest zabytkiem. Kolor blachodachówki  będzie współgrał kolorystycznie z sąsiadującym ze szkołą zabytkowym kościołem. Nowe pokrycie dachu obejmie także starą część szkoły. Wewnątrz budynku trwają prace elektryczne oraz tynkowanie pomieszczeń. Gotowa jest stolarka okienna. Elewacja zewnętrzna będzie w kolorach biało – szarych.
Inwestycja zakończy się w październiku tego roku. Kosztować będzie ponad 1mln 616 tys. złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu gminy.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe