Ostrów: Ratownicy SiR szkolą się w wodzie!

  • 19.06.2020, 14:17
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ratownicy SiR szkolą się w wodzie!
Poszukiwania osób zaginionych odbywają się często w miejscach trudno dostępnych, położonych nad obszarami wodnymi, które należy sprawdzić zarówno z powietrza, z lądu, jak i z poziomu wody.

W skład Stowarzyszenia wchodzą instruktorzy i ratownicy wodni, którzy posiadają uprawnienia i są odpowiedzialni za sprawdzanie obszarów położnych nad wodą. Dzięki uprzejmości Centrum Sportu i Rekreacji „Wodnik” w Krotoszynie, Fundacji Przyjaciel im. Ireneusza Mowczan i Ochotniczej Straży Pożarnej w Krotoszynie członkowie Stowarzyszenia mogli przeprowadzić zajęcia teoretyczne oraz praktyczne, podczas których uczestnicy warsztatów zapoznali się ze sprzętem ratowniczym, przećwiczyli skoki do wody z asekuracją oraz uczestniczyli w bezpośrednich akcjach ratownictwa wodnego. Nie zabrakło również pracy zespołowej oraz symulowanych zdarzeń – w tym przeprowadzenia RKO z wykorzystaniem fantoma i defibrylatora AED.

Podsumowując warsztaty można powiedzieć, że dobry ratownik to suchy (i żywy!) ratownik.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe