Wielkopolska: Drugie miejsce dla uczennicy ,,Dziewiątki’’

  • 19.06.2020, 13:51
  • Ryszard Binczak
Wielkopolska: Drugie miejsce dla uczennicy ,,Dziewiątki’’
Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk wraz z przewodniczącą Rady Rodziny wicewojewodą Anetą Niestrawską oraz kuratorem oświaty Elżbietą Leszczyńską zaprosili dzieci i młodzież z wielkopolskich szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Z rodziną najlepiej".

- Głównym celem konkursu jest promowanie wartości, jakie niesie za sobą rodzina, ale i rozwijanie umiejętności plastycznych i wyobraźni najmłodszych Wielkopolan. Konkursy plastyczne pozwalają dzieciom kształcić poczucie estetyki i umożliwiają kreatywne wyrażanie emocji - mówił podczas finału konkursu wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

WUrzędzie Wojewódzkim wojewoda Łukasz Mikołajczyk oraz wicewojewodowie Aneta Niestrawska i Maciej Bieniek, a także profesor dr hab. Michał Michalski wręczyli laureatom pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wszystkie prace zostały docenione przez jury konkursu.

Wojewoda słowa uznania skierował także do rodziców.

- Dziękuję rodzicom i opiekunom, którzy są przy wszystkich wielkopolskich dzieciach. Jesteście światłem, z którego dzieci czerpią, światłem, które oświetla im drogę i wskazuje dobry kierunek. To widać także po wykonanych pracach. Pięknie Wam dziękuję za tę opiekę i dbałość o te młode talenty - mówił wojewoda.

Spośród blisko 550 prac komisja konkursowa wybrała laureatów oraz przyznała specjalne wyróżnienia. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z wielkopolskich szkół podstawowych. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów z klas 1-3 i uczniów z klas 4-8. Wśród laureatów znalazła się uczennica klasy III a ze Szkoły Podstawowej nr 9 – Maja Dziuba, zdobywając II miejsce wśród klas I – III. Uroczystość

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe