Ostrów: Nietrzeźwy motorowerzysta

  • 18.06.2020, 10:10
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Nietrzeźwy motorowerzysta
Blisko 2 promile alkoholu miał motorowerzysta, któremu dalszą jazdę uniemożliwili policjanci ostrowskiej drogówki.

Niestety, nadal na naszych drogach są osoby, które nie zważając na swój stan nietrzeźwości siadają za kierownicę swoich pojazdów. Pijany kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Przykładem takiego kierowcy jest mężczyzna kierujący motorowerem, którego funkcjonariusze zatrzymali do kontroli  na terenie gminy Nowe Skalmierzyce. Styl jazdy motorowerzysty wskazywał na to, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kontrola stanu trzeźwości potwierdziła przypuszczenia funkcjonariuszy. Okazało się, że 53-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Kierowca jednośladu odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Po raz kolejny policja apeluje o rozwagę na drodze. Każdy z nas powinien mieć świadomość, że życie ludzkie jest najcenniejsze. Lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa, brawura, przecenianie swoich umiejętności, alkohol jak również chęć zaimponowania innym, może stać się przyczyną ludzkiej tragedii.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe