Ostrów: Nowe miejsca dla przedszkolaków z dofinansowaniem

  • 18.06.2020, 09:51
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Nowe miejsca dla przedszkolaków z dofinansowaniem
Ostrów otrzyma niemal pół miliona złotych dofinansowania w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na nowe oddziały przedszkole dla ostrowskich maluchów. Dzięki pozyskanym pieniądzom 45 przedszkolaków skorzysta z kącików tematycznych, pomocy logopedy, czy nowych urządzeń dostosowanych do najmłodszych dzieci na placu zabaw.

W środę, 17 czerwca, Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego podpisała z Krzysztofem Grabowskim, Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego umowę o dofinansowanie projektu.
- Cieszymy się każdą pozyskaną złotówką, bo ona jest w Ostrowie Wielkopolskim dobrze wykorzystywana. Inwestycja w edukację jest dla nas priorytetem. To aż 45 dodatkowych miejsc przedszkolnych. Z całą pewnością będą one dobrze wykorzystane, zarówno jeśli chodzi o rozwój naszych najmłodszych obywateli, o wartość edukacyjną, a także poczucie bezpieczeństwa rodziców dzieci, którzy będą mogli zostawić swoje pociechy w przedszkolu pod dobrą opieką – podkreśla prezydent Ostrowa.
Nowe oddziały przedszkolne zostaną dofinansowane kwotą 479 426,56 złotych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu to 564 031,25 złotych.
W ramach projektu utworzono 45 nowych miejsc dla dzieci w Przedszkolu nr 16 (jednostka mieści się przy ulicy Partyzanckiej) w Ostrowie Wielkopolskim. Nowe oddziały zostały uruchomione przy Szkole Podstawowej nr 4. Mieszczą się w nowo zaadaptowanych pomieszczeniach na parterze budynku – utworzono tu dwa oddziały dla 3 i 4-latków.
W ramach półmilionowego grantu przewidywane jest doposażenie nowo powstałych oddziałów - zakup mebli, urządzenie kącików tematycznych (kącik kuchenny, kącik przyrody). Doposażona zostanie także kuchnia, zakupione zostaną zabawki i laptop oraz sprzęt administracyjny np. kserokopiarka. Nowe urządzenia, które są bezpieczne i dostosowane do potrzeb maluchów, pojawią się na przyszkolnym placu zabaw. Pozyskane fundusze zostaną też przeznaczone na zatrudnienie i wynagrodzenie logopedów.
- W Wielkopolsce bardzo dobrze wykorzystujemy środki unijne. Widać to doskonale na przykładzie rozwoju Ostrowa Wielkopolskiego. To nie jest przecież ani pierwsza, ani ostatnia umowa, którą tu podpisujemy. W Ostrowie jest wiele inwestycji, które już zostały zrealizowane przy wsparciu środków europejskich – mówi Krzysztof Grabowski - Wiem z doświadczenia, że dobrzy pracownicy to skuteczne pozyskiwanie środków. Obserwuję to na bazie rozwoju wielu samorządów i Ostrów Wielkopolski na tej mapie z pewnością się wyróżnia.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe