Powiat Ostrowski: Szkolne sukcesy uczniów SP w Sobótce

  • 15.06.2020, 10:34
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Szkolne sukcesy uczniów SP w Sobótce
Natalia Szymankiewicz, uczennica klasy 8a w obecności swojej mamy, odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie pod hasłem „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem”. Nagrodę - statuetkę, dyplom oraz książkę wręczyła dyrektor placówki Gabriela Wejman.

Gratulacje uczennicy i jej mamie złożyła również Renata Marciniak – Kolenda, pod kierunkiem której Natalia przygotowała pracę konkursową. Organizatorem konkursu była Fundacja „Dwa Skrzydła Anioła”. 
- Jak widać nawet w czasie pandemii nasi uczniowie są aktywni. Ich zaangażowanie dotyczy nie tylko dydaktyki – zdalnego nauczania, ale również rozwijania swoich zainteresowań, pasji i wolontariatu - podkreśla Renata Marciniak - Kolenda. 

Kolejnym sukcesem zakończył się udział w VII Ogólnopolskim Konkursie o Stanisławie Konarskim. Laureatem został Mateusz Gałczyński. Uczeń VII klasy zajął III miejsce w kat. prezentacja multimedialna.  Konkurs zorganizowała Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie we współpracy ze Szkołą Podstawową im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie.
Celem konkursu było przede wszystkim upowszechnianie wiedzy o dokonaniach księdza Stanisława Konarskiego, doniosłej postaci w dziejach narodu polskiego oraz rozpropagowanie wartości głoszonych przez wybitnego Polaka i odniesienie ich do czasów współczesnych.
Mateusz przystąpił do konkursu w kategorii prezentacja multimedialna, poziom – szkoły podstawowe. Pod kierunkiem nauczycielki informatyki Renaty Szymczak, wykonał prezentację multimedialną w programie Power Point. Ocenie podlegała merytoryczna zawartość prezentacji, estetyka, czytelność slajdów, dostosowanie animacji i dźwięku, oryginalność i pomysłowość w ujęciu tematu.

 

Tekst i fot. SP Sobótka
 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe